Video Foto Galeri Yazarlar
21.10.2017 - Cumartesi

Trump'ın ekibinden İslam karşıtı mesajlar

Okunma: 2179
GÜNDEM 23 Ağustos 2016 09:17
Videoyu Aç Trump'ın ekibinden İslam karşıtı mesajlar

ABD'de Cumpuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump'ın seçim kampanyası görevlileri sosyal medya üzerinden Müslüman karşıtı çağrılarda bulundu. ABD basınında yer alan bu çağrılara Müslüman toplumundan büyük tepki geldi.

Amerikan haber ajansı Associated Press, Trump'ın seçim kampanyasında maaşlı çalışan 50'den fazla eski ve yeni görevlinin sosyal medya hesaplarını inceledi. Buna göre, bu kişilerden en az 7'si açıkça ırkçı, şiddeti destekleyen veya Müslümanlara karşı oldukça düşmanca mesajlar yazdı.


Müslüman karşıtı mesajlar yayınlıyorlar

 

Müslümanların ABD'ye alınmaması gerektiğini savunan Trump'ın destekçilerinin mesajları arasında Müslüman karşıtlığının oldukça yaygın olduğu görüldü.

Örneğin, Virginia'da Trump kampanyasının saha direktörü Mark Kevin Lloyd, 30 Haziran'daki mesajında İslam'ın "barbar bir inanç" olduğunu iddia etti.

Yine grafik tasarımcı Teresa Unrue, Müslümanlarla ilgili bir mesajında, "Silahların değil, İslam'ın kontrol altına alınması gerek." ifadesini kullandı.

Delgado da New York'ta Müslüman birinin hakim olarak atanması hakkında, "Adım adım... Amerikan kültürü işte böyle sona erecek." paylaşımını yaptı.

Massachusetts eyaletinden saha organizatörü Phillip Dunn ise Müslümanlarla alay eden videolara sayfasında yer verdi.

Trump'ın Virginia eyaletindeki saha organizatörlerinden biri ise "Müslümanların ABD'ye şeriat getirmek istediğini" iddia etti ve "İslam'ın ne olduğunu anlayanların savaşmaya hazırlandığını" öne sürdü.

Alt düzey görevliler
Irkçı ve yabancı karşıtı mesajların daha çok alt düzeydeki görevliler tarafından atıldığı kaydedildi. Trump kampanyasındaki üst düzey görevlilerin mesajlarında bu tür içeriğe çok fazla rastlanmadı.CAIR'den çağrı

 

ABD'de Müslümanların haklarını savunan en büyük sivil toplum örgütü Amerika-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR), bir açıklama yayımladı ve Trump'ın kampanyasında görev alan bu kişilerin işlerine son verilmesini istedi.

CAIR'den yapılan açıklamada ayrıca kampanyasına ırkçı kişileri çeken bağnaz görüşlerini yeniden değerlendirmesi için Trump'a çağrı yapıldı.
Kaynak : yeni şafak

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |