Video Foto Galeri Yazarlar
25.4.2019 - Perşembe

Trump'ın eski danışmanı Gordon: Gülen derhal Türkiye'ye iade edilmeli

Okunma: 412
DÜNYA 25 Ekim 2018 14:02
Videoyu Aç Trump'ın eski danışmanı Gordon: Gülen derhal Türkiye'ye iade edilmeli

ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim döneminde ulusal güvenlik danışmanlığını yapan Jeffrey Gordon, "Fethullah Gülen, hem Türkiye hem de ABD'nin ulusal güvenliğine tehdit oluşturuyor, derhal Türkiye'ye iade edilmeli" dedi.

Washington merkezli Türk Miras Vakfı (THO) tarafından düzenlenen "ABD-Türkiye Güvenlik Ortaklığı ve Mevcut Zorluklar" başlıklı panele, Trump'ın eski danışmanlarından Gordon, ABD Siber Komutanlığı Dış Politika Danışmanı Gina Abercombie-Winstanley, ABD Dış Politika Konseyi Başkan Yardımcısı Ilan Berman ve Emekli General İsmail Hakkı Pekin konuşmacı olarak katıldı.'HEM TÜRKİYE'YE HEM ABD'YE TEHDİT OLUŞTURUYOR'

Konuşmasında, Fethullah Gülen ve örgüt yapılanmasına değinen Gordon, "Fethullah Gülen, hem Türkiye hem de ABD'nin ulusal güvenliğine tehdit oluşturuyor, derhal Türkiye'ye iade edilmeli. NATO müttefikimizi tehdit eden yapılanmaya sahip çıkmamalıyız" diye konuştu.

Öte yandan, FETÖ'nün kendine bağlı sözleşmeli okullar üzerinden vize sistemini suistimal etmek ve vergi kaçırmak gibi birçok suç işlediğine vurgu yapan Gordon, yapının FBI tarafından da soruşturulduğunu dile getirdi.
 
Kaynak : sputnik

Haber var islah eder, haber var ifsad eder