Video Foto Galeri Yazarlar
21.10.2017 - Cumartesi

Trump'ın yeni danışmanı: İslam yıkılmalı!

Okunma: 6383
GÜNDEM 17 Kasım 2016 13:31
Videoyu Aç Trump'ın yeni danışmanı: İslam yıkılmalı!

Trump'ın yeni kabinesinde ulusal güvenlik danışmanı olması beklenen Mike Flynn, ABD'nin dış politikada ana hedefinin İslam ile mücadele olması gerektiğini düşünüyor.

ABD'nin yeni başkanı Donald Trump'ın başdanışmanı olan ve ulusal güvenlik danışmanı olması beklenen Mike Flynn, Amerikan dış politikasının, küresel düzlemde İslamcılık ile mücadele düzeyine oturmasını istedi

Cumhuriyetçi Parti Kongresi'nde konuşan Amerikan Savunma Bakanlığı İstihbarat Teşkilatı eski direktörü Korgeneral Mike Flynn, ABD'nin radikal İslam mücadelede müttefikleriyle ortak hareket etmesini isterken, eski düşmanlarıyla ilgili olarak şu sinyali verdi: "Kuzey Kore gibi komünist bir rejim, İran gibi bir radikal İslamı nasıl kucağında tutabilir? Ya da Rusyalı Putin? Mesela o kesinlikle bir cihadist değildir. Ruslar, radikal İslamla mücadele için önemli bir anlaşma yaptı"

Brookings Instutition yazarı William McCants de, Flynn'ın bulunduğu bu özel toplantının metinlerini köşesinden duyurdu. ABD'nin yeni dış politika dünyasını çözmeye çalışan William McCants, Flynn'ın geçtiğimiz günlerde yayınlanan "Radikal İslam ve Müttefiklerine Karşı Küresel Savaşın Mücadele Alanı" adlı kitabına vurgu yaptı. Aktardığı bilgilere göre, Amerikan Savunma Bakanlığı İstihbarat Teşkilatı eski direktörü Korgeneral Mike Flynn, tam olarak bir İslam düşmanı. Kitabında, dış politika ile ulusal güvenlikte Flynn'ın düşünceleri, 'Radikal İslam' düşüncesine karşı hareket edilmesi üzerine yoğunlaşıyor.

DİKTATÖRLER YIKILMAMALI; ASIL HEDEF İSLAM

Flynn Ortadoğu'daki rejimlerle ilgili neoconlarla ortak bir düşüncede olduğu belirtiliyor. Flynn, diktatör rejimlerle dostluk kurulabileceğini belirterek, buna Sisi ve Tunus'un devrik liderini  örnek gösteriyor. Flynn ayrıca, Saddam rejiminin devrilmesinin de büyük hata olduğu görüşünde.

 

Kaynak : Dünya bülteni

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |