Video Foto Galeri Yazarlar
27.2.2020 - Perşembe

Trump'tan ABD Savunma Bakanlığı'na yeni atama

DÜNYA 24 Aralık 2018 11:37
Videoyu Aç Trump'tan ABD Savunma Bakanlığı'na yeni atama

ABD Başkanı Trump, görevinden ayrılacağı açıklanan ABD Savunma Bakanı Jim Mattis'in yerine Savunma Bakan yardımcısı Patrick Shanahan'ı vekâleten atayacağını duyurdu.

ABD Başkanı Donald Trump dün yaptığı açıklamada Savunma Bakanı James Mattis'in yerine 1 Ocak 2019 itibariyle Mattis’in yardımcısı Patrick Shanahan'ın vekâlet edeceğini duyurdu.

Bu kararını Twitter hesabından duyuran Trump, “Savunma Bakanı Yardımcısı Patrick Shanahan'ın 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren Savunma Bakan Vekilliği unvanını alacağını açıklamaktan mutluluk duyuyorum” ifadelerini kullandı. ABD Savunma Bakanı Mattis, Perşembe günü görevini Şubat ayı sonunda bırakmak üzere istifasını sunmuştu. Trump twitinde ayrıca, “Savunma Bakanı Yardımcısı olan ve Boeing'te görev yapan Patrick, uzun bir başarı listesine sahip. Bu harika olacak!” dedi.


Shanahan’ın Boeing geçmişi

ABD Savunma Bakanlığı’nın (Pentagon) resmi internet sitesine göre Patrick Shanahan, Temmuz 2017’den bu yana Savunma Bakanı Yardımcısı olarak görev yapıyor. Fransız Haber Ajansı’nın (AFP) aktardığı bilgilere göre Shanahan, daha önce Boeing Uçak Şirketi’nin Lojistik ve Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcılığı, Boeing Füze Savunma Sistemleri Genel Müdür Yardımcılığı ve aynı bölümün Genel Müdürlüğü’nü yaptı.

Bu kararla Shanahan, Trump yönetiminde vekil olarak atanan üçüncü üst düzey yetkili olacak. Trump daha önce Matthew Whitaker'ı Adalet Bakanı olarak Jeff Sessions'ın yerine, Mick Mulvaney'i Beyaz Saray Genel Sekreteri olarak John Kelly'nin yerine vekâleten atamıştı.
Kaynak : Şarku'l Avsat
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM