Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

Trump'un Barış Karşıtı İfadelerine Taliban'dan Cevap

Okunma: 3615
AFGANİSTAN 31 Ocak 2018 10:41
Videoyu Aç Trump'un Barış Karşıtı İfadelerine Taliban'dan Cevap

ABD Başkanı Donald Trump barış görüşmeleri niyetinin olmadığını açıkladı, Taliban sözcüsü Zabihullah Mücahid bu ifadelere tek tek karşılık verdi.

NisaButikAdana

“ABD Başkanı Donald Trump, Taliban’la barış görüşmeleri yapma niyetinin olmadığını açıkladı. Trump tarafından yapılan bu ifadeler şu noktaları ispatlıyor ve açıklıyor:

1- Her zaman belirttiğimiz gibi savaşın ve barışın asıl yetkesi Kabil rejimi değil, Amerikan işgalcileridir ve Trump’ın son açıklaması bu konuyu güneşten daha parlak hale getirmiştir.

2 – Amerikan işgalcileri ve destekçileri, gerçek stratejileri savaş iken ve işgali devam ettirirlerken, barış sadece söylem olarak kullanılıyor. Trump barış kavramını açık bir şekilde reddetti.

3 -Trump’ın ve müttefiklerinin barışı reddetmesinin ardından savaşın ve akan kanın tüm sorumluluğu onlara binmiştir, çünkü onlar sadece işgal ile devam eden savaşın ateşini tutuşturmakla kalmayıp aynı zamanda herhangi bir barış ve anlaşma imkanını da ellerinin tersiyle ittiler.

4 – Afgan milletinin barış içinde yaşaması İslam Emirliği’nin en büyük hedefidir ve işgali sona erdirmek amacıyla cihadı sürdürüyor. Düşmanlarımız savaşı kabul etse de, elimizden geleni yapmamız, milletimizin mücadelesi ve derin sabrı sonunda işgalcileri gerçekleri kabul etmeye zorlayacaktır.

5 – Donald Trump ve destekçileri, her hareketin zıt bir reaksiyona girdiğini anlamalıdır. Savaşa ısrar ederseniz, Mücahid milletimiz sizi güllerle karşılamayacaktır. Ülkemizin, küstah istilacıları dize getirmede uzun ve zengin bir geçmişi vardır. Cihadımız daha şiddetli hale gelecek ve Amerika’nın insan ve mali kayıplarını artıracaktır.

6- Trump bunun maddi üstünlük savaşı olmadığını, ancak Hakikat ve Sahtekarlık arasında bir savaş olduğunu ve işgalcilere karşı özgürlük savaşı olduğunu bilmelidir. Kesinlikle zafere ulaşacağız, çünkü davamız meşrudur yüce Allah’ın yardımıyla, Afganistan bir İmparatorluğa daha mezar olacak inşaallah.”

Afganistan İslam Emirliği Sözcüsü

Zabihullah Mücahid

13/05/1439 Hicri Ayın

30/01/2018 

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana