Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

TSK Afrin operasyonunu başlattı

Okunma: 2800
GÜNDEM 20 Ocak 2018 18:50
Videoyu Aç TSK Afrin operasyonunu başlattı

Hatay'ın Reyhanlı ve Kırıkhan ilçeleri arasında sınır hattında uçak sesleri duyuluyor.

NisaButikAdana

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afrin operasyonu kapsamında Afrin'deki PKK/PYD hedeflerini obüslerle vurmaya devam ediyor. Ayrıca Hatay'ın Reyhanlı ve Kırıkhan ilçeleri arasında sınır hattında uçak sesleri duyuluyor.

Diyarbakır 8. Ana Jet üssündekonuşlu bulunan uçaklardan 8 adet F-16 tam teçhizatlı ve bomba yüklü olarak peş peşe havalandı ve Afrin'i bombalamaya başladı. Eş zamanlı olarak Özgür Suriye Ordusu'na bağlı birliklerin bir kısmı, terör örgütü PYD/PKK'nın Afrin'de işgal ettiği alanlara girmeye başladı. Türk uçaklarının sınır hattından geçişinin ardından Afrin tarafından patlama sesleri duyuldu. 

Operasyon kapsamında Hatay'ın Reyhanlı, Hassa ve Kırıkhan ilçelerindeki sınır birliklerine tank ve askeri araç sevkiyatı devam ederken sınırın Afrin tarafındaki Qara Baba kasabasında yer alan Karasu çayına askerlerin rahat geçiş yapabilmesi için köprü yapılıyor.

Fırtına obüsleri de bir yandan taciz ateşi açan hedeflere karşılık verirken diğer yandan sınırın diğer tarafındaki altyapı çalışmalarının güvenli şekilde yapılabilmesi için, TSK'ya tehdit oluşturan mevzileri vurdu.

Obüs atışlarının ardından iş makinelerinin sınırın diğer tarafına geçtiği görüldü.
 

Kaynak : Time Türk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana