Video Foto Galeri Yazarlar
27.6.2019 - Perşembe

Tunus’ta sel: Biri çocuk 2 kişi hayatını kaybetti

Okunma: 296
DÜNYA 22 Mart 2019 22:19
Videoyu Aç Tunus’ta sel: Biri çocuk 2 kişi hayatını kaybetti

Tunus İçişleri Bakanlığı tarafından bugün yapılan açıklamada, ülkenin doğusunda yaşanan yoğun yağışların sele dönüşmesi sebebi ile bir kadın ve çocuğun hayatını kaybettiği belirtildi.

AFP’ye konuşan İçişleri Bakanlığı sözcüsü Süfyan es-Zeak konu ile ilgili yaptığı açıklamada, sivil savunma ekiplerinin sel sularının sürüklediği bir aracın içinden kadın ve üç yaşındaki kız çocuğunun cesedini bulduğunu aktardı. Sözcü açıklamasında, arabanın dün akşam ülkenin doğusunda bulunan Susa vilayetinin Enfidha bölgesinde bulunduğunu doğrularken, araçta kadın (52) ve çocuğun yanı sıra iki adamın bulunduğunu ancak onların hayatta olduğunu ifade etti.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre geçtiğimiz Çarşamba gününden bu yana devam eden şiddetli yağış, orta ve kuzey vilayetlerde 18 yolun kapanmasına sebep oldu.

Ürdün Ulusal Meteoroloji Enstitüsü, ülkenin orta ve kuzeyinde devam eden yağışlı hava dalgasına karşı vatandaşlara uyarıda bulundu.

Geçtiğimiz Ekim ayında başkent dâhil olmak üzere Tunus’un birçok bölgesinde meydana gelen sel sebebi ile 5 kişi hayatını kaybetmişti.
Kaynak : Şarku'l Avsat

Haber var islah eder, haber var ifsad eder