Video Foto Galeri Yazarlar
25.3.2019 - Pazartesi

Türk Lirası'ndaki değer kaybı sürüyor

Okunma: 2045
GÜNDEM 30 Ağustos 2018 15:53
Videoyu Aç Türk Lirası'ndaki değer kaybı sürüyor

Dokuz günlük Kurban Bayramı tatili sonrası haftaya 6.12'yle başlayan Dolar, son dört günde TL karşısında düzenli olarak yükseldi. ABD Doları saat 15.45 itibariyle 6.73 seviyesinden işlem görürken, Euro da 7.86 oldu..

Temmuzda yüzde 15,85'e gelen enflasyonunsa ağustosta yüzde 17'lere çıkması bekleniyor.Türk Lirası'nda yaşanan değer kaybını tetikleyen önemli bir gelişme yaşanmasa da, uzmanlar ekonomide ki mevcut belirsizliklerin giderilmemesinin piyasayı olumsuz etkilediğinin altını çiziyor.

Albayrak'ın açıklamaları piyasaları sakinleştirmedi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, "Türkiye’nin ekonomisi ve finansal sistemiyle ilgili büyük bir risk görmüyoruz" demesi uzmanlar tarafından, Türk hükümeti ekonomideki sorunları "inkar ediyor" diye yorumlandı. 
 

Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Kilimci istifa etti

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Başkan Yardımcısı ve Para Politikası Kurulu üyesi Erkan Kilimci'nin görevinden istifa ettiği açıklandı. NTV,  Kilimci'nin Merkez Bankası Yardımcılığı görevinden istifa ettiğini duyurdu. Kilimci'nin Türkiye Kalkınma Bankası'nın yönetim kurulu üyesi olacağı da öğrenildi.

Devam eden yapısal sorunlar ve son dönemde riskleri artıran ek gelişmelerle TL, 2018 başından bu yana en kötü performans gösteren gelişen ülke parası oldu.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder