Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

Türkistan İslam Cemaati: Suriye Kuşatması

Okunma: 8292
ÖZEL HABER 19 Ekim 2016 14:54
Videoyu Aç Türkistan İslam Cemaati: Suriye Kuşatması

Suriye'de Esad Rejimine Karşı Mücadele Eden sahadaki en etkili muhacir gruplardan biri olan Türkistan İslam Cemaati,Suriyedeki durum ve kuşatma ile alakalı yeni bir görsel sürüme imza attı...

HABER MERKEZİ / ISLAH HABER

1996’da Şeyh Hasan Mahsum önderliğinde Afganistan İslam Emirliğine hicret eden cemaat, Afganistan’ın 2001’de haçlılar tarafından işgal edilmesinden bu yana 15 senedir Afgan halkını yalnız bırakmayarak Afgan cihadında etkin bir şekilde rol alıyor.

2011’de Suriye halkı tarafından, Beşar Esad liderliğindeki zalim Baas rejimine karşı başlatılan şanlı kıyama destek veren Türkistan İslam Cemaati , Suriye halkını da yalnız bırakmayarak 2012’den bu yana mücahitlerinden bir kısmını Suriye’ye gönderiyor.

10 ülke aşarak Şam’ın izzetli topraklarına hicret eden ve hicret ederken de küçük çaplı bir servet harcayan Türkistan İslam Cemaati mücahitleri Afgan cihadında olduğu gibi, Suriye cihadında da etkin bir şekilde rol almaya devam ediyor

Doğu Türkistan ,Afganistan -Pakistan ve Suriye’de gerçekleştirdiği etkin operasyonları ile tanınan Türkistan İslam Cemaati Allah yolunda ki cihadına Suriye savaşının en başlangıcından bu güne kadar devam ediyor.

ISLAH HABER olarak derlediğimiz İslam Awazi Medyanın sunduğu Toplamda 40 dk. bulan haberimizin videosu; 

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |