Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

Türkiye'de de savaşmış Suriye'de öldürülen 530 YPG’linin listesi yayınlandı

Okunma: 9304
SURİYE 24 Ağustos 2016 10:52
Videoyu Aç Türkiye'de de savaşmış Suriye'de öldürülen 530 YPG’linin listesi yayınlandı

Birçoğu Türkiye’den savaşa katılmış YPG’lilerin listesinde 104 kadın militan da bulunuyor

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

Suriye savaşına yönelik haberler yapan Zaman El Vasl sitesi, PKK’nın YPG, YPJ ve PYD bayrakları altında savaşırken ölen 530 Marksist Kürt YPG'li militanın listesini yayınladı.
 
Suriyeli muhaliflere karşı yürüttükleri ABD destekli savaşta etkisiz hale getirilen PKK’lı militanların 426’sının ‘erkek’ 104’ünün ise kadın savaşçı olduğu kaydedildi. PKK’lıların yüzde 70’i Türkiye’den ve Kuzey Irak’tan savaşa katılmış.
 
Zaman El Vasl Gazetesi istihbarat birimleri tarafından ele geçirilen listede öldürülen PKK’lıların anne-baba adlarının yanı sıra memleketi ve kod adı da bulunuyor.
 
Türkiye ve Kuzey Irak’tan yoğun katılım alan YPG ve silahlı kanadı PYD, ABD ve AB ülkeleri tarafından desteklenerek Suriye’nin kuzeyinde bazı kazanımlar elde ediyor.
 
Suriyeli muhaliflere karşı yürüttükleri savaşta ölen 104 kadın savaşçı, YPG’nin kadın kolu YPJ mensubu. Türk halkı, YPJ’nin ismini, HDP Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın propaganda içerikli konuşmasından hatırlıyor.
Amerika Birleşik Devletleri, YPG’yi uluslarası zeminde meşrulaştırmak için Ekim 2015’te ‘Suriye Demokratik Kuvvetleri’ni kurmuş ve PKK’nın Suriye kolunun yönetimine teslim etmişti.
 
PKK/YPG’nin kaybettiği ve çoğu Türkiye’den savaşa katılan teröristlerin listesi:

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |