Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

Türkiye'deki Medyaya Mesajlar - Abdullah Muhaysini

Okunma: 6834
SURİYE 26 Eylül 2016 21:21
Videoyu Aç Türkiye'deki Medyaya Mesajlar - Abdullah Muhaysini

Evet, bu programda Türk kardeşlerimize bir soru ayırdık onlara haklarını verelim. Bugünkü sorumuz: Türkiye'deki cihat medyası birbirinden farklıdır. Onlara nasihatleriniz nedir?

HABER MERKEZİ / ISLAH HABER


Evet, bu programda Türk kardeşlerimize bir soru ayırdık onlara haklarını verelim. Bugünkü sorumuz: Türkiye'deki cihat medyası birbirinden farklıdır. Onlara nasihatleriniz nedir? 


Bu programda, mübarek temiz Türk, Kürt ve diğer milletlerden oluşan kardeşlerimiz olan Türkiye halkına yer verdiğin için Allah razı olsun.
Allah senin ve onların mükâfatını versin. Gerçekten Türkiye'deki kardeşlerimiz ümmetin mücadele yolunun bir parçasıdır. Ehli sünnetin mücadele yolu diyorum. Onlar bunun esas parçalarındandır.

Başarısında payları vardır. Sen şimdi ehli sünnetin cihadının başarılı ve devrimin başarılı olmasında önemli bir yere temas ettin. Cihat medyası. Cihat medyasının ayrık olması zarardır. Eğer bu ayrılık çeşitlilik/görev dağılımı ise bunda bir zarar yoktur. (.......) Biz bu medyacılara diyoruz ki sizin de diğer cihat destekçileri gibi en büyük isteklerinizden biri liderlerin birleşmesidir. Kendinizden başlayın. Allah kendilerine hayır versin Türkiye’deki medyacı kardeşlerimizin toplanıp şura meclisi kurmaları, bu davaya destekte ve onu tüm Türkiye halkına yaymakta yardımlaşmaları gerekmektedir. Ben şuna her daim üzülürüm: Niçin Suriye meselesini benimseyen ve destekleyenler sadece cihatçılardır. Cihatçı, yani cihadı savunan gençler. Niçin yoldaki bir adam ya da evdeki bir bayan bunu savunmuyor. Hatta değil çarşaf, başını bile örtmeyen bayanlar niye davayı yüklenmiyor? Bizim bu davayı Türkiye’deki 80 milyon civarındaki Müslümana mutlaka ulaştırmamız gerekir.
Hepsinin şu bilinci kazanması lazım: Komşumuz olan Suriye bizim Allah'a karşı sorumluluklarımızdandır.

Bu önemli bir meseledir. Bunun için Türkiye’deki cihat medyasındaki kardeşlere öncelikli şunu söylüyorum: Sizi Allah için seviyoruz. İkinci olarak diyoruz ki: Sizler mücahitsiniz. Allah’ın izniyle, üçüncü olarak da onlara diyorum ki: Bunu gerçekleştirmek için çalışın birleşin. Düşmanın medyası birlik içindedir. Hep beraber sizinle savaşıyorlar. Sizinle topluca savaşıyorlar. Siz de topluca onlara medya ile saldırın. Allah buyuruyor ki: "Müşriklerin sizinle topluca savaştığı gibi siz de onlarla topluca savaşın" (Tevbe:36)

Oklar birleştiğinde kırılamaz. Ayrıldığında tek tek kırılır. Kardeşler birleştiği zaman seslerini duyurabilirler. Medya ofisi kurmaya güçleri olur. Pek çok şey yapmaya güçleri olur. Medyanın rolü büyüktür ve Allah katında sorumluluğu da büyüktür. Medyacı, kendisine hesap sorulmayacağını sanmasın ki o mücahittir. Hatta bizim bugünkü medya mücadelemiz birinci derecededir. Bizim medya mücadelemiz olmasaydı çok önemli görüşmelerimi bırakıp da seninle bu mekanda oturmazdım. Bu dava için bıraktım. Medya mücadelesi sadece Suriye topraklarında değildir. Suriye topraklarında, Türkiye topraklarında, Ehli sünnetin topraklarında, düşman topraklarında tüm toprak parçalarındadır. Bu yüzden Peygamber (sav) savaşlarda yanında medya vasıtalarını da bulundururdu. Yanında neyi götürürdü?
Medya araçlarını

Medya araçları Peygamber (sav) zamanında var mıydı?
Şairler vardı. Kamera gibi şeyler yoktu. Ama Hassan Bin Sabit'i yanına alırdı. Peygamber (sav) zamanında medya şiirdi. Hassan bin Sabit'e derdi ki: "Hücum et! Ruhul Kudüs seninle beraberdir." Çünkü şiir yayılır, her tarafa ulaşırdı. Peygamber (sav) bu konuya önem verirdi. Allah sizi hayırla mükafatlandırsın. Allah size bereket versin. Peygamber (sav) niçin Hassan bin Sabit'i medya vasıtası gibi yanına alıyordu? Çünkü medya düşmanın kalbine acı verir. Hatta Peygamber (sav) Hassan bin Sabit müşriklerden bahsedince müşriklerin maneviyatı medyadan etkileniyordu. Peygamber: " Hassan’ın beyitleri düşmana ok darbesinden daha tesirlidir." derdi.

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |