Video Foto Galeri Yazarlar
24.3.2018 - Cumartesi

Türkiye'yi tehdit ettiler!

Okunma: 3565
SURİYE 19 Ağustos 2017 14:20
Videoyu Aç Türkiye'yi tehdit ettiler!

ABD'nin desteklediği PYD/YPG içerisinde 'Devrimci Kuvvetler' adı verilen yeni bir örgüt kuruldu. Örgüt, ilk açıklamasında Türkiye'yi tehdit etti.

Amerika'nın Sesi'nin haberine göre, Suriye'nin Şehba bölgesinde kurulan grubun amacı, “bölgede güvenlik ve istikrarı korumak” olarak tanımlandı. "Osmanlı kolonicilerini ülkeden atacaklarının sözünü veriyor" sözleriyle Türkiye'ye tehditler savruldu.

uia132_9993

Grubun komutanlarından Hesam Hidro, grubun kuruluşunun açıklandığı törende yaptığı konuşmada Türkiye'yi tehdit etti:

“Suriye savaşının 7'inci yılındayız. Tüm terör gruplarının kontrolüne ve tiranlığa tanıklık ettik. Ancak son sözü her zaman onurlu Suriyeliler ve vatansever isyancıları söyledi. Bugün, Kürdü, Arabı, Türkmeni, farklı etnik kökenlere mensup genç, özgür Suriyeliler'den oluşan yeni bir gücün kurulduğunu ilan ediyoruz. Bu güç, ülkemizi yok edenlere, bizi acıyı tatmaya zorlayanlara ve ülkemizi işgal etmek için binlerce insanımızı öldürenlere karşı savaşacak. Özellikle son bir kaç ayda kuzey Halep'teki köylerimizin birçoğunu Türk güçleri bombaladı ve hala da saldırılarını devam ettiriyorlar. İsyancı güçler, Suriye halkına, ellerindeki tüm imkanlarla terör saldırılarına karşı Suriye'yi savunacaklarının ve Osmanlı kolonicilerini ülkeden atacaklarının sözünü veriyor. Canlarını feda eden kahramanlarımızın intikamını alacağız, huzur içinde yatsınlar. Çok yaşa demokratik Suriye”


Haber var islah eder, haber var ifsad eder