Video Foto Galeri Yazarlar
26.2.2020 - Çarşamba

Ülkesi işgal edilen Hamas, bu seferde Firavun istihbaratı ile birlikte

ÖZEL HABER 13 Şubat 2018 12:13
Videoyu Aç Ülkesi işgal edilen Hamas, bu seferde Firavun istihbaratı ile birlikte

Paramparça edilen Filistin topraklarındaki söz sahibi olan Hamas yetkilileri bu sefer'de kendilerine en büyük kötülüğü yapan Mısır istihbaratı yetkilileri ile.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Filistin'in can damarları olan tünellere su vererek, tam bir abluka gerçekleşmesine sebep olan Mısır hükümetine, yine Filistin'in yetkili mercisi Hamas yetkilileri ziyarette bulundu.

Sözde Filistin'in sorunlarının konuşulduğu toplantı Hamas heyeti, Mısır istihbaratı yetkilileriyle görüşmelere başladı.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye başkanlığında Kahire’ye giden Hamas heyetinin Mısır İstihbaratı yetkilileriyle görüşmelere başladığı bildirildi. Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Hamas Hareketi Siyasi Birimi üyelerinden bazılarının da yer aldığı heyetin Mısır İstihbaratı yetkilileriyle görüşmelerinde Gazze Şeridi’ndeki insani durum ele alındı. Görüşmelerde, Gazze Şeridi’ndeki sorunların çözümünde Mısır’a düşen tarihi ve insani sorumluluğun hatırlatıldığı, mevcut durumun sürmesi halinde kontrolü zor olacak bir patlama yaşanabileceğine dikkat çekildiği belirtildi.

Mısır'dar darbe gerçekleştiği tarihten bu yana Mısır'ın başındaki güncel Firavun ordusu Filistin'in can damarları olan tünelleri havaya uçurarak yada içerisine deniz suyu basarak Filistin içerisindeki ambargoyu İsrail'den daha fazla uygulayan bir ülke olarak biliniyor.

Mısır’dan üst düzey bir heyetin önümüzdeki günlerde uzlaşı anlaşmasının uygulanmasını takip ve insani durumu gözlemlemek amacıyla Gazze’yi ziyaret edeceği ifade edildi.

 
Kaynak : ISLAHHABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM