Video Foto Galeri Yazarlar
23.11.2017 - Perşembe

Vadi Barada'dan Tahliyeler Başladı Hizbullat Milisleri Yine

Okunma: 4067
SURİYE 30 Ocak 2017 16:17
Videoyu Aç Vadi Barada'dan Tahliyeler Başladı Hizbullat Milisleri Yine

Vadi Bara Bölgesinden sivil tahliyeler başladı, Hizbullat milisleri Halep'te yaptığı gibi tahliyeleri sekteye uğratmaya calişiyor.

 ISLAH HABER / ÖZEL 

Esed rejimi ile bir grup muhalif arasında imzalanan 5 maddelik ateşkes neticesinde Vadi Barada bölgesinde yer alan sivillerin ve muhaliflerin tahliyelerine başlandı. Tahliyeler sırasında Hizbullat milislerinin Halep'te yaptığı gibi tahliyeleri sekteye uğratmaya çalıştığı gözlemlendi.

Tahliye edilenler arasında kuşatma bölgesinden annesiyle çıkan bir gencin açıklamaları şu şekilde oldu;

''Bizler kuşatma bölgesinden tahliye alalına doğru çıkarken Hizbullat milisleri rejim milislerine bakarak bırakın hepsini öldürelim anlaşmayı kimse istemiyor diye bağırdılar ve kalabalığın arasına silahları ile girip yaşlı annem dahil olmak üzere çocukları ve kadınları dipçikleri ile tartaklama başladılar, Sonra erkeklere bakarak adam değilmisiniz sesiniz çıkmayacakmı çocuklarınızı, kadınlarınızı dövüyoruz diyerek sövmeye başladılar, anlaşmayı bozmamız için Tüm çabayı sart ediyorlar eğer gereken önlemler alınmazsa gittikçe daha şiddetlenecekler ve Halepte yaşananlar orda da yaşanacak.'' açıklamasını yaptı.

Vadi Barada bölgesi Halep ateşkesinden sonra en çok darbe alan ve ateşkesin en çok ihlal edildiği bölge olarak gösterildi.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder