Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

Vahşi katliam

Okunma: 4929
SURİYE 13 Aralık 2016 06:03
Videoyu Aç Vahşi katliam

Suriye’de çatışmalar gitgide yoğunlaşırken Esed rejimi ve İran, katliamın dozunu artırdı. İran destekli Şii milisler, Halep’te 13 kadın ve çocuğu diri diri yaktı, 67 erkeği kurşuna dizdi. Hama’da ise rejim uçakları kimyasal gaz kullanarak 85 sivil öldürdü.

Halep kent merkezinde ilerleyen rejim güçleri ve Şii milisler sadece dün Halep ve Hama'da 165 sivili vahşice katletti. Halep'İn doğusunda 4 kadın ve 9 çocuk diri diri yakıldı, 67 erkek ise kurşuna dizildi. Hama'da ise rejime ait uçaklar kimyasal sarin gazıyla saldırdı. Aralarında çocukların da olduğu 85 sivil hayatını kaybetti. İran destekli Şii milis güçler, Halep'in doğu kesimlerinde kontrolünü ele geçirdikleri Firdevs ve Kellese semtlerinde çok sayıda sivili öldürdü.

67 ERKEĞE İNFAZ

Suriye'nin kuzeyindeki doğu Halep bölgesinde Beşşar Esed rejimi ve İran komutasındaki Şii milislerin ele geçirdikleri semtlerde sivillere yönelik katliamlara girişti. Görgü tanığı Mahmud Şeyh, Şii milislerin 4 kadınla 9 çocuğu diri diri yaktığını, 67 erkeği de kurşuna dizdiğini aktardı. Şeyh, “Adımı kimliği gizlemeye gerek yok. Korkacağımız bir şey kalmadı. Biz de öleceğiz zaten" ifadelerini kullandı.

Halep'te siviller ele geçirdikleri semtlerde vahşi katliamlara imza atan Şii milislerden kaçıyor.
Halep'te siviller ele geçirdikleri semtlerde vahşi katliamlara imza atan Şii milislerden kaçıyor.
HAMA'DA KİMYASAL SALDIRI

Öte yandan Suriye ordusuna ait savaş uçağının, Hama şehrinin Akirbat beldesinde yerleşim yerine düzenlediği kimyasal saldırıda 85 kişi yaşamını yitirdi. Hama'nın doğusunda terör örgütü İŞİD'in kontrolündeki Akirbat beldesinde sivil yerleşim yerine “sarin" gazıyla saldırdığı bildirildi. Saldırıda aralarında çocukların da olduğu 85 kişinin hayatını kaybettiği, 500 kişinin de çevreye yayılan gazdan etkilendiği aktarıldı.

Kimyasal saldırıdan sağ kurtulan yaralılar hastanede tedavi altına alındı.
Kimyasal saldırıdan sağ kurtulan yaralılar hastanede tedavi altına alındı.
BİN 400 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Kimyasal gazdan etkilenenlerin, kusma, görme bozukluğu, göz bebeğinde küçülme ve nefes darlığı şikayetleriyle beldedeki sahra hastanelerine kaldırılarak tedaviye alındığı bildiriliyor. Kimyasal gazdan etkilenenler beldedeki sahra hastanelerine kaldırılarak tedaviye alındı. Esed rejiminin 21 Ağustos 2013 tarihinde Şam'ın Doğu Guta bölgesinde kimyasal silah kullanarak düzenlediği saldırıda, bin 400'ün üzerinde kişi hayatını kaybetmiş, çoğu kadın ve çocuk 10 binin üzerinde sivil yaralanmıştı.
Kaynak : Yeni Şafak

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |