Video Foto Galeri Yazarlar
18.6.2019 - Salı

Van'da Cephanelik Ele Geçirildi

Okunma: 1915
GÜNDEM 11 Ocak 2016 14:40
Videoyu Aç Van'da Cephanelik Ele Geçirildi

Van Valiliğince 12 teröristin etkisiz hale getirildiği, 1 polisin hayatını kaybettiği operasyonun teknik ve fiziki takip ile halktan gelen ihbar neticesinde gerçekleştirildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin teknik ve fiziki takibi ile Van halkından gelen ihbarlar neticesinde, Edremit ilçesinde terör örgütü mensuplarının 2 katlı müstakil bir evi kiraladıkları ve orada barındıkları bilgisinin edildiği belirtildi.

Operasyon ile ilgili ayrıntılara yer verilen açıklamada şöyle denildi:

"Söz konusu örgüt mensuplarının bulunduğu eve 10 Ocak 2016 Pazar günü sabaha karşı 05.30 sıralarında operasyon düzenlenmiştir. Özel Harekat Şube Müdürlüğü personelinden oluşan emniyet güçleri, çevre güvenliğini aldıktan sonra, 2 katlı evde olduklarını tespit ettikleri örgüt mensuplarına 'teslim ol' çağrısı yapmış ancak bu çağrıya ateşle karşılık verilmiştir. Çıkan çatışma esnasında özel harekat polisi Önder Ertaş hayatını kaybetmiş, 2 özel harekat polisi hafif şekilde yaralanmıştır. 12 bölücü terör örgütü mensubu ise silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir."Terör örgütü mensuplarının bulunduğu evde çok sayıda silah ve patlayıcı bulunduğu kaydedilen açıklamada, "Evde yapılan incelemede, 7 kaleşnikof marka uzun namlulu silah, 2 M-16 uzun namlulu silah, bixi marka silah, 2 tabanca, 25 patlamamış el bombası ve 2 el bombası maşası, 32 kaleşnikof tüfeğe ait şarjör, 10 M-16 silaha ait şarjör, bin 500 Amerikan doları ile bin Türk lirası, silahlara ait bin 908 fişek, ses kayıt cihazı, fotoğraf makinesi, 4 flash bellek, 3 Hard Disk, 2 hafıza kart okuyucu, notebook ele geçirilmiştir" ifadesine yer verildi. 

 

Haber var islah eder, haber var ifsad eder