Video Foto Galeri Yazarlar
22.7.2019 - Pazartesi

Vasat Davasında FETÖ'cü Medya'nın Operasyonel Adımları

Okunma: 1917
VASAT DOSYASI 25 Şubat 2018 10:01
Videoyu Aç Vasat Davasında FETÖ'cü Medya'nın Operasyonel Adımları

'Vasat dosyası gerçekleri' aralanmaya devam ediyor. Vasat davası Emniyette başlamadan önce Medya'da başlatılmıştı.

KahveKitap
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ
 
Vasat Davasında FETÖcü örgütün Emniyet ayağıyla ilgili “Vasat Davasının Emniyet Ayağı ve Ali Yılmaz” isimli dosyada incelemiştim. (Bkz. https://www.islahhaber.net/vasat-davasinin-emniyet-ayagi-ve-ali-yilmaz-213873.html)
 
Davanın ilk savcısının Allah’a hakaret etmeyi bile göze alan FETÖcü gözü dönmüş bir savcı olduğunu “Tahşiye Davasından Sonra Vasat Davası da” Fethullahçıların Eseri” isimli yazıda konu edinmiştim. (Bkz. https://www.islahhaber.net/tahsiye-davasi-ndan-sonra--vasat-davasi-da-feto-nun-eseri-213856.html)
 
Ve nihayet Vasat Davasında yerel mahkemeden Yargıtay’a kadar davayı değerlendiren tüm savcı ve hâkimlerin FETÖ Üyesi terörist olduklarını delilleriyle ortaya koymaya çalıştım. Bu konudaki makalenin başlığı “Yerel Mahkemeden Yargıtay’a Vasat Davası FETÖ Eseri” (Bkz. https://www.islahhaber.net/yerel-mahkemeden-yargitay-a-vasat-davasi-feto-eseri-2-213864.html)
 
Bütün bu dosyalarda anlaşıldı ki, Vasat Davası Emniyetten başlayarak Yargıtay’a kadar olan sürecinde tamamen FETÖ Örgütünün militanları tarafından yani “Karanlık Kurul” tarafından organize edildi.
 
Peki, her şey nasıl başladı. 2009 Yılındaki Vasat Operasyonundan tam bir yıl öncesine 28 Şubat 2008 yılına dönelim. Bu tarih iki açıdan önemli.

Birincisi: FETÖCÜ Emniyetçilerin Vasat Örgütünü kurmak için telefon dinlemelerine başlamaları 2008 yılında başlıyor. 
İkincisi: FETÖ’nün yayın organları Vasat Haberlerini bu tarihlerde yaparak Emniyetteki ve Yargıdaki teröristlerine Vasat için çalışma yapın emrini vermişti. 


Neden bahsediyorum?
 
Tarih 2008 Şubat. Önce Zaman Gazetesi’nde sonra FETÖ'cü AKTİF Haber sitesinde ve nihayet Hürriyet Gazetesi’nde “DTP’nin İmamı Vasatçı Çıktı” haberi yapılıyor. Önce haberi okuyalım:

“DTP'nin Diyarbakır mitinginde elinde Kuran'la kürsüye çıkıp halkı tahrik eden imam gözaltına alındı. Emekli imam Muhittin Eryılmaz’ın radikal dinci örgüt Vasat üyesi olduğu ve 1997’de Gaziantep’te İncil satılan Müjde Yayıncılığa bomba atılması olayından sonra da polisin Vasat’a yönelik operasyonunda gözaltına alındığı belirlendi.
 
Diyarbakır’da, Demokratik Toplum Partisi’nin Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kuzey Irak’ta terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlediği kara harekâtını protesto ettiği mitinge, elinde Kuran-ı Kerim ile katılıp konuşma yapan emekli imam Muhittin Eryılmaz, polis tarafından gözaltına alındı. Emekli imam Muhittin Eryılmaz’ın üzerinde bir tabanca ve mermiler bulunduğu bildirildi.
 
Diyarbakır’da DTP 25 Şubat günü Kuzey Irak’ta terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen kara harekatını, aralarında milletvekillerinin de bulunduğu bir mitingle protesto etti. Yürüyüşte ön saflarda olan ve sık sık elindeki Kuran-ı Kerim’i kaldırıp konuşmalar yapan emekli imam Muhittin Eryılmaz, kapatılan DEP’in eski Milletvekili Leyla Zana ile birlikte kürsüye yine elinde Kuran-ı Kerim ile çıkıp “Kuran hakkı için bu savaşı durdurun. Artık insanlar ölmesin'' diye bağırdı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Eryılmaz’ı gözaltına aldı. ‘Suçlu ve suçluyu övme ve yasa dışı örgüt propagandası yapmak’ gerekçesiyle gözaltınan alınan Muhittin Eryılmaz’ın soruşturması sürdürülüyor. Emekli imam Muhittin Eryılmaz’ın polis kayıtlarına göre, radikal dinci örgüt Vasat üyesi olduğu ve 1997’de Gaziantep’te İncil satılan Müjde Yayıncılığa bomba atılması olayından sonra polisin Vasat’a yönelik operasyonunda gözaltına alındığı belirtilmişti. (…) Bu operasyon kapsamında, 25 Eylül 1997’de Eryılmaz gözaltına alındı. Eryılmaz, Vasat isimli terör örgütündeki faaliyetleri nedeniyle 30 Eylül 1997 tarihinde tutuklanarak, diğer örgüt üyeleri ile birlikte cezaevine konuldu. Eryılmaz, 3 ay tutuklu yargılandıktan sonra tahliye edildi. Eryılmaz’ın, yargılama sonunda delil yetersizliğinden beraat ettiği bildirildi.
 
Radikal dinci örgüt Vasat’tan bir süre sonra koptuğu öğrenilen Eryılmaz, daha sonra DTP ile yakınlaştı. Emniyetteki kayıtlara göre Eryılmaz, DTP’nin 16 Aralık 2006’daki "Diyarbakır’dan Ankara’ya seçilmişler yürüyüşü" eylemine de katıldı. 
 
VASAT’TAN TRANSFER 
 
Radikal İslamcı Vasat Örgütü, adını Bakara Suresi’nde kullanılan "Vasat" sözcüğünden alıyor. "Orta ümmet ya da dengeli ve hayırlı" anlamına gelen Vasat örgütü 90’lı yılların başında Gaziantep, Adıyaman ve Kahramanmaraş, Malatya’daki faaliyetleriyle ismini duyurdu. Aynı adı taşıyan aylık bir dergi de çıkartan Vasatçılar, 1995’ten itibaren İstanbul’da da örgütlenmeye başladı. Emniyete göre örgütün temellerini şura başkanı olduğu belirlenen Şahmerdan Sarı attı.” (Kaynak :http://www.guncelgazete.com/detay.php?id=5388 Ayrıca http://www.hurriyet.com.tr/dtp-nin-imami-vasat-ci-8339638 ve http://www.aktifhaber.com/dtpnin-imami-vasatci-cikti-158059h.htm )
 
Haberde Vasat Örgütünü ön plana çıkarmak üç yönden mantıksız. Birincisi Muhittin Eryılmaz’ın emekli bir imam olarak PKK’lıların toplantısına katılması yeterince önemli iken haberi gölgeleyecek Vasat ismini gündeme getirmek normal bir akıl için mantıklı değil. Mantıklı olmadığı içindir ki haber operasyon için kullanılmıştır. İkincisi: Haberde de belirtildiği gibi Muhittin Eryılmaz, Vasat Davasında delil yetersizliğinden beraat etmiştir. Vasat denilen grupla irtibatı FETÖcü mahkeme tarafından bile reddedilen Muhittin Eryılmaz’ın tekrar Vasat diye haberleştirilmesi manidar. Üçüncüsü:  Haberin operasyon amaçlı olduğunun en önemli delili “Vasattan Transfer” başlığı. Bu başlıkla Şahımerdan Sarı’nın PKK Terör Örgütüyle alakalı olduğu onunla birlikte olan insanların zaman zaman PKK’ya destek amaçlı transfer edildiği izlenimi oluşturulmuştur.
 
Buraya kadar bu haberi yazan Zaman Muhabiri aşağılık teröristin işgüzarlık yaptığını söyleyebilirsiniz lakin bu haberden hemen sonra Emniyet ve Adana’daki FETÖCÜ polis ve savcıların resmi olarak dinlemeleri başlatması ve operasyona başlaması aradaki organik bağı apaçık ortaya seriyor. Kaldı ki bu tarihin bir başka önemi Şahımerdan Sarı’nın “Dinlerarası Diyalog Oyunu” ve “Dinlerin Tasnifi” isimli makale ve kitabında Terörist Başı darbeci Fethullah Gülen isimli kardinali isim vererek eleştirmesi. FETÖ’nün kendini eleştirenlere tavrı da malum. Zulüm etmeden duramaz. Fethullah Gülen sonunda zulmetti de nitekim.
Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder