Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

Vasat Kumpasının aktörleri içeride mağdurları ise çıkamadı

Okunma: 2380
GÜNDEM 27 Aralık 2016 14:34
Videoyu Aç Vasat Kumpasının aktörleri içeride mağdurları ise çıkamadı

'Vasat Kumpası'nın aktörleri içeride, mağdurları ise çıkamadı.

FETÖ’cülerin “Vasat Terör Örgütüne üye olmak” suçlaması ile kumpas kurup tutukladıkları Ramazan Söyler, kendisini yargılayan kişilerin FETÖ’den yargılandıklarını vurgulayarak hakkındaki hükmün kaldırılmasını talep etti.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün kumpasları sonucu cezaevinde tutuklu bulunan Ramazan Söyler, Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği verdiği dilekçe ile hakkında hükmün bozulmasını istedi.

Kendisini yargılayan kişilerin FETÖ ile irtibatlı olmaları nedeniyle bir kısmının ihraç edildiğini bir kısmının tutuklandığını aktardı.

Hakkında verilen şaibeli kararlar nedeniyle kendisine açılan ve onama kararın bozulmasını talep eden Söyler, “Halihazırda cezamın infaz aşamasında olması nazara alındığında kanun yararına bozma yoluna gidilmesi talebimin kabulüne; infazın durdurulması tahliyeme karar verilmesini arz ve talep ederim” dedi.

Hakkında işlem yapan kolluk görevlileri ile hakim ve savcılardan bazıları, 17/25 Aralık hükümete yönelik darbe girişiminden sonra bazılarının ise 15 Temmuz kanlı darbe girişimi sonrasında FETÖ üyeliğinden açığa alındığını ya da tutuklandıklarının yer aldığı dilekçede, “Hakkımda mahkumiyet kararı veren Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi heyetinden mahkeme başkanı Eray Gürtekin, üye hakimler Osman Kandemir, Hayrettin Kısa, mahkeme savcısı Ömer Tetik ve yerel mahkeme kararını inceleyen Yargıtay 9. Ceza Dairesi başkanı Ekrem Ertuğrul 15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ’ye üye olmaktan dolayı meslekten ihraç edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Kaynak : Milat Gazetesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |