Video Foto Galeri Yazarlar
26.3.2019 - Salı

VASAT Operasyonunu ABD Planladı, FETÖ Oynadı

Okunma: 1162
VASAT DOSYASI 28 Şubat 2018 12:02
Videoyu Aç VASAT Operasyonunu ABD Planladı, FETÖ Oynadı

Vasat Operasyonu gerçekleşmeden önce FETÖ dizilerde ve medya'da bunu önceden nasıl haber yaptı, ABD'nin çizdiği planı nasıl hayata geçirdi. Gazeteci Nevzat Çiçek'in yorumlarıyla, Ömer Yavuzer VASAT Dosyasının gerçeklerini anlatmaya devam ediyor.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ
 
Öncelikle Gazeteci Nevzat Çiçek’i dinleyelim: “Neden Antep sorusunun cevabını 2007'lere kadar götürmek lazım o dönem ABD, Türkiye'de El Kaide örgütleniyor diyerek Antep’te operasyon yaptırdı. Bu operasyonlarla birlikte bazı insanlarda bu kapsama tutuklandı ve Antep istihbaratların merkezi haline geldi ve Suriye savaşı ile birlikte bir taraftan sınırdan insan geçirilmeler organize edildi diğer taraftan şiddete bulaşmamış yapılara operasyon yaptırılarak bunların IŞİD'e kaymasının Türkiye'de IŞİD'i anlamak istiyorsanız önce legal çalışma alanını seçen STK'lar bünyesine neden o dönem operasyon yapıldığına bakmak lazım. (O dönem) Hizbullah partileşiyordu (ama) paralel her gün Mustazaf Der'e operasyon yapıyordu. Vasat Örgütüne Şahımerdan Sarı hoca ve etrafındakilere operasyon yapıldı. O dönem Türkiye'de hangi yapı sivilleşelim STK üzerinden çalışalım dedi operasyon yedi içinden insanlar bilinçli bir yerlere kanalize edilmeye çalışıldı. Bu bakımdan bu saldırıların alt yapıları ta 2007'ye kadar gidiyor IŞİD'de taşerondur ve 15 Temmuz üst aklının taşeronudur... Bölgede bu oyun çok uzun ve kanlı hesaplanıyor herkes ideolojisini hesabını bırakarak bir olacak ki bunun üzerinden gelelim.” (Kaynak: https://twitter.com/nevzatcicek/status/767246568902754305) önü açıldı. Semih Terzioğlu gibi isimlerle sınır adeta yabancıların oyun alanına çevrildi. 
 
Peki, ABD, Gaziantep ve Güneydoğu özelinde operasyonlarını kime yaptırıyordu? Bildiniz Gaziantep ve Adana’da örgütlenen Fethullahçı terörist polis, savcı ve hâkimlere. FETÖ ve ABD’nin bu operasyonlarında üç amacı vardı:
 
Birincisi: Tüm İslami Gruplara ve oluşumları teröristbaşı Fethullah Gülen’e boyun eğdirmek.  FETÖ’nün operasyon emri veren yayınlarından “Tek Türkiye” isimli dizisinde tüm Türkiye’deki İslami Grupları hedef haline getiriliyordu. Dizinin 61. Bölümünde özellikle Doğu’daki cemaatlere silahsız terör örgütü muamelesi yapılacağı haber verilmiştir. Bu bölümde “Karanlık Kurul” üyeleri Van, Erzincan ve Urfa gibi şehirlerde dindarlara silahsız terör örgütü kumpası kurulacağını açık açık beyan etmişti. (http://www.ddizi1.com/izle/7237/tek-turkiye-61-bolum.htm) Yine dizinin 28. Bölümünde Çarşamba ve Perşembe denilerek Cübbeli Ahmet diye tanınan kişi hedef gösterilmiş ve Türkiye’de terörist başı Fethullah Gülen’e boyun eğmeyen tüm grupların “Ergenekon’a” bağlı gösterilerek yok edileceği ilan edilmiştir. Bu algıyla da AK Parti Hükümetine; “Biz aslında İslami Cemaatleri değil size darbe yapmak isteyen Ergenekon’a bağlı grupları yok etmek istiyoruz” mesajı verilmiştir.

İkincisi: Tek Türkiye isimli dizinin 24. Bölümünde “Karanlık Kurul” üyeleri ileride yapılacak Vasat Operasyonu haber veriliyor. (http://www.ddizi1.com/izle/7105/tek-turkiye-24-bolum.htm ) Bu bölümde Karanlık Kurul, “irtica” hikayelerinden sonra  Kurulun FETÖCÜ lideri aynen şöyle diyor: “Bir zamanlar bize çalışan Veli diye bir adam vardı hatırladınız değil mi. Veli çok işimize yaramıştı. İşte o Veli’yle tekrar çalışacağız. Veli’ye taşeron, dinsel gayeyi ve cihadı esas alan basit bir halk örgütü kuralım.”  Bu bölüm 2008 Mart Ayında yani Zaman Gazetesi’nin “DTP İmamı Vasatçı” çıktı haberinin hemen ardından yayınlanıyor. Haber ve Tek Türkiye Dizisinden hemen sonra da Gaziantep Emniyeti’ndeki FETÖcü polisler ve Adana’daki FETÖCÜ terörist savcı ve polisler hemen Şahımerdan Sarı hakkında soruşturma açıyor. (Bkz. https://www.islahhaber.net/vasat-operasyonunun-emrini-terorist-basi-fethullah-gulen-verdi-213909.html) Bu soruşturmadan bir yıl sonra da Şahımerdan Sarı ve arkadaşları hakkında Vasat adı altında gözaltı kararı aldırılarak dava açılıyor.  Tekrar diziye dönelim ve Karanlık Kurul’un liderinin sözünü tekrar hatırlatalım: “Veli’ye taşeron, dinsel gayeyi ve cihadı esas alan BASİT BİR HALK ÖRÜTÜ kuralım” sözündeki basit sözcüğüne odaklanalım. Şahımerdan Sarı ve arkadaşları tutuklandığında silah bulunmadı, terörist FETÖCÜ polisler evlere bomba da yerleştirmedi. Çünkü örgütün basit olmasına özen gösterilerek elinde silah olmasa bile tüm cemaati, TERÖRİST BAŞI Fethullah Gülen’e  kayıtsız şartsız boyun eğmedikçe örgüt suçlamasına muhatap olacakları, hapiste çürüyecekleri mesajı Şahımerdan Sarı’nın üzerinden tüm islami gruplara haber verildi.
 
Üçüncüsü: Türkiye’nin Altını Oymak ve Darbe. FETÖ masum insanları hapse atarak aynı anda iki şeyi hedefledi. İlk olarak Irak ve Suriye’de müslümanların parçalanmasına hizmet eden IŞİD gibi şebekelerin önünü açtı. İkinci olarak da Türkiye’nin fay hatlarını tetiklemek istedi. Bu noktada Derin Düşünce isimli sitede 2014 yılında yayınlanan bir analizi sizlerle paylaşmak istiyorum. (Bkz.http://www.derindusunce.org/2013/12/23/basbakan-ihanete-nasil-cevap-vermeli/)  Analiz şu: “2006-2012 yılları!.. Dünyanın en çok terör örgütü mahkûmiyetlerinin yaşandığı yıllar. Çin bile çok arkalarda. İşte bundan dolayı “Demokratikleşme Paketi”, kimse üzerinde heyecan oluşturmadı. 2010 KPSS Sahtekârlığı bugünün çapulcuları için yapılmış olmasın. Gençler bu KPSS’den sonra devletten umudu kesmiş olmasın. Memur olmak için illa Camia Örgütü üyesi olmak mı lazım? Yine örgütün, mahkemelerde yargılanan kimselere düşman gibi saldırması Hükümetle yargılanan kimseler arasında bariyer oluşturmak için olmasın. Ya da Hükümete “onu alma beni al” yakarması. Mühendislik ustaca planlandı ve Sosyal taraflar keskinleşti nihayet Gezi’yle beraber hadiseler dış güçlerin kontrolüne geçti. Peki, ne yaptı Hükümet, yargı alanında 10 yılda? Makyaj!.. UYAP vs. ıvır zıvır işler. Salih Mirzabeyoğlu bile dışarı yeni çıktı sayılır, onuda hangi şartlarda tahliye ettiler bilinmiyor. Meşhur TMK, bu dönemin eseri. Devlet içinde devlet olan ve Başbakanı bile hastane yatağında alacak olan Özel Yetkili mahkemeler de keza. Şimdi (FETÖ) diyor ki; “askerlerin içerde olması beni üzüyor.” Fay Hatlarıyla oynamayı iyi biliyor. Türkiye yeniden dizayn ediliyor. Kahramanımız yine sahnede: Yargı!..” Evet, Yargı, AK Parti Hükümeti’nin kurulmasından bu yana gerektiği zaman kolayca devirmek için Türkiye’deki tüm kesimleri bilinçli olarak hapse attı. Fethullah Gülen biliyordu, kendisine bağlı yargı böyle çalışmaya devam ederse istediği zaman AK Partiyi devirebilirdi. Mesele sadece zaman meselesiydi imkân değil.
 
Sonuç olarak Vasat Operasyonu ABD açısından üç boyutta önemliydi. Öncelikle Vasat Operasyonuyla IŞİD gibi örgütlerin Gaziantep’i üs edinmesini sağladı. Sonra silahsız bile olsa tüm grupların hedef olduğunu ilan ederek eşkiya Fethullah Gülen’e boyun eğmeyen tüm İslami Stk grupların yok edileceğini beyan etti. 

EVET, VASAT OPERASYONU ABD’de planlandı, Türkiye’de de FETÖCÜ alçak polis, savcı ve hâkimler tarafından da oynandı.  

Nevzat Çiçek’i bir daha okuyalım. 


ÖMER YAVUZER'İN 'YAZDIĞI VASAT DOSYASI GERÇEKLERİ' HABERLERİNİ BU LİNK'TEN BULABİLİRSİNİZ.
Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder