Video Foto Galeri Yazarlar
13.12.2018 - Perşembe

Vasat Operasyonunun Emrini Terörist Başı FETHULLAH GÜLEN Verdi

Okunma: 1724
VASAT DOSYASI 27 Şubat 2018 14:56
Videoyu Aç Vasat Operasyonunun Emrini Terörist Başı FETHULLAH GÜLEN Verdi

'Vasat dosyası gerçekleri'ni Ömer Yavuzer aralamaya devam ediyor. Şahımerdan Sarı ve Cemaatine yönelik kumpaslar nasıl hazırlandı? Emri veren teröristbaşı hangi medya unsurlarını ve hangi devlet mercilerini kullandı?

NisaButikAdana
En başa dönmek şart. Vasat Operasyonu emrini kim verdi? Bu sorunun cevabını bulmaya çalışalım.
 
Emniyet bir kişinin dinlenmesi için savcılığa başvurduğunda hangi gerekçeleri gösterir? Suç, suç şüphesi veya ihbarın Emniyete ulaşmış olması ve bu ulaşan verinin önce savcılığa sonra mahkemeye sunulması zaruri. Vasat Operasyonu için suç var mıydı? Şahımerdan Sarı’nın terörist başı Fethullah Gülen’i eleştirdiği “Dinlerarası Diyalog” eleştirisi dışında bir şey yoktu. Suç şüphesi de söz konusu değildi. Keza Şahımerdan Sarı ve çevresi hakkında herhangi bir ihbar da yoktu. Peki, dönemin FETÖcü Emniyet Müdürü, hangi gerekçeyle Şahımerdan Sarı’yı dinleme kararı aldı? Hiçbir şey. Çünkü Adana Özel Yetkili Mahkeme tamamen FETÖcü savcı ve hâkimlerin işgali altındaydı. Zaman Gazetesi, Gaziantep Emniyeti’ne ve Adana Savcılarına emir vermişti. Şimdi kısaca 2008 yılında Zaman Gazetesi, Aktif Haber tarafından yayınlanan “DTP’nin İmamı Vasatçı Çıktı” haberine göz atalım:  
 
DTP'nin Diyarbakır mitinginde elinde Kuran'la kürsüye çıkıp halkı tahrik eden imam gözaltına alındı.Emekli imam Muhittin Eryılmaz’ın radikal dinci örgüt Vasat üyesi olduğu ve 1997’de Gaziantep’te İncil satılan Müjde Yayıncılığa bomba atılması olayından sonra da polisin Vasat’a yönelik operasyonunda gözaltına alındığı belirlendi. (…)
 
Diyarbakır’da DTP 25 Şubat günü Kuzey Irak’ta terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen kara harekâtını, aralarında milletvekillerinin de bulunduğu bir mitingle protesto etti. Yürüyüşte ön saflarda olan ve sık sık elindeki Kuran-ı Kerim’i kaldırıp konuşmalar yapan emekli imam Muhittin Eryılmaz, kapatılan DEP’in eski Milletvekili Leyla Zana ile birlikte kürsüye yine elinde Kuran-ı Kerim ile çıkıp “Kuran hakkı için bu savaşı durdurun. Artık insanlar ölmesin'' diye bağırdı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Eryılmaz’ı gözaltına aldı. ‘Suçlu ve suçluyu övme ve yasa dışı örgüt propagandası yapmak’ gerekçesiyle gözaltınan alınan Muhittin Eryılmaz’ın soruşturması sürdürülüyor. Emekli imam Muhittin Eryılmaz’ın polis kayıtlarına göre, radikal dinci örgüt Vasat üyesi olduğu ve 1997’de Gaziantep’te İncil satılan Müjde Yayıncılığa bomba atılması olayından sonra polisin Vasat’a yönelik operasyonunda gözaltına alındığı belirtilmişti. (…) Bu operasyon kapsamında, 25 Eylül 1997’de Eryılmaz gözaltına alındı. Eryılmaz, Vasat isimli terör örgütündeki faaliyetleri nedeniyle 30 Eylül 1997 tarihinde tutuklanarak, diğer örgüt üyeleri ile birlikte cezaevine konuldu. Eryılmaz, 3 ay tutuklu yargılandıktan sonra tahliye edildi. Eryılmaz’ın, yargılama sonunda delil yetersizliğinden beraat ettiği bildirildi.
 
Radikal dinci örgüt Vasat’tan bir süre sonra koptuğu öğrenilen Eryılmaz, daha sonra DTP ile yakınlaştı. Emniyetteki kayıtlara göre Eryılmaz, DTP’nin 16 Aralık 2006’daki "Diyarbakır’dan Ankara’ya seçilmişler yürüyüşü" eylemine de katıldı. 
 
VASAT’TAN TRANSFER 
 
Radikal İslamcı Vasat Örgütü, adını Bakara Suresi’nde kullanılan "Vasat" sözcüğünden alıyor. "Orta ümmet ya da dengeli ve hayırlı" anlamına gelen Vasat örgütü 90’lı yılların başında Gaziantep, Adıyaman ve Kahramanmaraş, Malatya’daki faaliyetleriyle ismini duyurdu. Aynı adı taşıyan aylık bir dergi de çıkartan Vasatçılar, 1995’ten itibaren İstanbul’da da örgütlenmeye başladı. Emniyete göre örgütün temellerini şura başkanı olduğu belirlenen Şahmerdan Sarı attı.” (Kaynak :http://www.guncelgazete.com/detay.php?id=5388 Ayrıca http://www.hurriyet.com.tr/dtp-nin-imami-vasat-ci-8339638 ve http://www.aktifhaber.com/dtpnin-imami-vasatci-cikti-158059h.htm )
 
Haberde Vasat Örgütünü ön plana çıkarmak üç yönden mantıksız. Birincisi Muhittin Eryılmaz’ın emekli bir imam olarak PKK’lıların toplantısına katılması yeterince önemli iken haberi gölgeleyecek Vasat ismini gündeme getirmek normal bir akıl için mantıklı değil. Mantıklı olmadığı içindir ki haber operasyon için kullanılmıştır. İkincisi: Haberde de belirtildiği gibi Muhittin Eryılmaz, Vasat Davasında delil yetersizliğinden beraat etmiştir. Vasat denilen grupla irtibatı FETÖcü mahkeme tarafından bile reddedilen Muhittin Eryılmaz’ın tekrar Vasat diye haberleştirilmesi manidar. Üçüncüsü:  Haberin operasyon amaçlı olduğunun en önemli delili “Vasattan Transfer” başlığı. Bu başlıkla Şahımerdan Sarı’nın PKK Terör Örgütüyle alakalı olduğu onunla birlikte olan insanların zaman zaman PKK’ya destek amaçlı transfer edildiği izlenimi oluşturulmuştur.
 
İşte dönemin Gaziantep Emniyetinde görevli FETÖCÜ Emniyet Müdürü, Zaman Gazetesi’nde yayınlanan bu haberi emir telakki ederek haberin yayınlanmasının hemen ardından Şahımerdan Sarı hakkında dinleme kararı aldırıyor. Dinlemelerin çoğunu kesiyor biçiyor kendince suç unsuru buluyor ve masa başında fezleke hazırlıyor. Şimdi FETÖCÜ Emniyet Müdürünün masa başında hazırladığı fezlekedeki suçlamaların bazılarına değinelim.
 
Mehmet Bilici (Mesleği: Diyanet İşleri’nde İmam Hatip): Yaz Kur’an kurslarında çocuklara Diyanet’in emriyle Kur’an dersi vermek.
 
Abdullah Tuncer (Mesleği: Diyanet İşleri’nde İmam Hatip): Yaz Kur’an kurslarında çocuklara Diyanet’in emriyle Kur’an dersi vermek.  (FETÖ’nün Kur’an düşmanlığına ve Diyanet İşleri içinde kadrolaşma isteğine dikkat)
 
Süheyl Sarı (Öğrenci): Fezlekede suç belirtilmiyor. Şahımerdan Sarı’nın 17 yaşında oğlu. (Tek suçu Şahımerdan Sarı’nın oğlu olmak)
 
Muhammed Sarı: Fezlekede suç belirtilmiyor. Şahımerdan Sarı’nın oğlu. (Tek suçu Şahımerdan Sarı’nın oğlu olmak)
 
Ahmet Balki: Telefonda arkadaşına “Hâkimiyet Allah’ındır” demek. ( Dikkat edin telefonda açıktan değil. Ve dikkat, FETÖCÜ polis, savcı ve hâkimler Allah düşmanı. Allah ismine tahammülü yok alçakların)
 
Fezlekede diğer şahıslar için herhangi bir suç unsuru sayılmıyor. Sadece örgüt üyesi denilip geçiliyor.
 
Fakat burada soru şu: 2009 yılında TMK’dan silahsız terör örgütü kavramı çıkarılmasına rağmen ve bu isimlerde herhangi bir silah olmamasına rağmen FETÖCü alçaklar bu davayı nasıl açabildi? Hem Tahşiye Davasında olduğu gibi sanıkların evlerine silah veya bombada koymamıştı FETÖcü polisler. Öyleyse bu Din ve Allah düşmanı dava nasıl açılabildi?
 
Çünkü Gaziantep Emniyetindeki FETÖcüler Savcı ve Hâkimler ta Yargıtay’a kadar kurdukları terör zincirine güvendiklerinden saçma sapan bir dava açmaktan çekinmediler. Delil uydurma gereği bile duymadı alçaklar.  
 
Eski Zaman Gazetesi Yayın Yönetmeni Hüseyin Gülerce, Zaman Gazetesi’nin baskılarının terörist başı Fethullah Gülen’e basılmadan önce gittiğini açıklıyor. Yani. Yani Vasat Davası, Operasyon Emrini dönemin FETÖCÜ polislerine TERÖRİST BAŞI, DİN ve ALLAH DÜŞMANI, DARBECİ, MİLLETİN KATİLİ, VATAN DÜŞMANI FETHULLAH GÜLEN denilen kişi verdi ve FETÖCÜ polisler, Adana Özel Yetkili Savcılar, Hakimler, Yargıtay’daki terörist hakimler “Emredersin Mehdimiz Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendimiz” dediler. Aksini iddia edenler şu sorunun cevabını vermeli: Şahımerdan Sarı ve çevresinin elle tutulur somut suçu neydi? Kaldı ki zincir o kadar açık ki. Fezleke savcılıkta iddianameye, iddianame mahkemede hükme, hüküm Yargıtay’da onamaya virgülü dahi değişmeden dönüştü. Bu davada emir komutanın başında terörist başı Fethullah Gülen vardı diğer unsurlar sadece sekreterlik görevi yaptı.
Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana