Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

Ve İrancıları üzen Filistin itirafı!

Okunma: 5823
FİLİSTİN 26 Ağustos 2016 16:42
Videoyu Aç Ve İrancıları üzen Filistin itirafı!

İran'ın dini lideri Hamaney'e bağlı Özel Denetleme Ofisi Başkanı Nuri, İran'ın, Filistin'i kendi ulusal çıkarları nedeniyle desteklediğini söyledi

İran'ın dini lideri Ali Hamaney'e bağlı Özel Denetleme Ofisi Başkanı ve Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi (DMTK) üyesi Ali Ekber Natık Nuri, İran'ın, Filistinlilere yaptıklarını iddia ettiği yardımın, kendi ulusal çıkarları için olduğunu söyledi.

Reformistlere yakınlığıyla bilinen entekhab.ir haber sitesine göre, başkent Tahran'daki İmam Hasan Mücteba Medresesi'nin öğrenim yılı açılış töreninde konuşan Nuri, “Filistinliler için, 'onlar Müslüman Kardeşler'den veya Sünnidirler deyip de yardım etmeyelim' demeyelim. Önce onlar Müslümandır. Daha sonra, onlar bizim ulusal çıkarlarımız doğrultusunda İsrail'e karşı koyuyorlar. Eğer İsrail'i bir şey meşgul etmezse, İsrail bizim kapımıza dayanır.” dedi.

Suriye'de savaşılmasına karşı çıkan ve “Suriye veya Filistin'in bizimle ne alakası var” diyen İranlıları da eleştiren Nuri, bu gibi kimselerin dini ve siyaseti yeteri kadar anlamadıklarını savundu.

Ekonomik kriz nedeniyle işsizliğin arttığı İran'da, gerekli yatırımların yapılmaması ve ülke sermayesinin Suriye, Irak, Lübnan, Yemen ve Filistin gibi ülkelere aktarılması eleştirilere yol açıyor.

Kaynak : Dünya Bülteni

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |