Video Foto Galeri Yazarlar
21.9.2017 - Perşembe

Ve Müminleri De Teşvik Et - 2. Bölüm Yayınlandı | Video

Okunma: 3105
İSLAM DÜNYASI 13 Temmuz 2017 10:48
Videoyu Aç Ve Müminleri De Teşvik Et - 2. Bölüm Yayınlandı | Video

Somali merkezli El Şebab Hareketi ‘Ve Müminleri De Teşvik Et’ başlıklı video serisinin ikinci bölümünü yayınladı. İlk bölüm, geçtiğimiz hafta El-Şebab'a yakınlığıyla bilinen hesaplar tarafından paylaşılmıştı.

‘Ve Müminleri De Teşvik Et’ başlıklı video Kamanda Yasir adlı El Şebab üyesinin konuşmasıyla başlıyor. Yasir şunları söyledi: “Sevgili kardeşlerim, öncelikle size ve nefsime Allah’a karşı takvayı tavsiye ederim. Mombasa, Nairobi, Garissa’lı kardeşlerim! Darus Selam, Zenzibar ve İriniga’lı kardeşlerim! Kampala, Cinca ve Tororo’lu kardeşlerim! Her nerede olurlarsa olsunlar bu dili anlayan sevgili kardeşlerim, size Allah’ın kelimelerini hatırlatırım:

“Gerek hafif ve gerekse ağır olarak savaşa çıkın ve mallarınızla, canlarınızla Allah yolunda cihad edin. Eğer bilirseniz bu sizin için daha hayırlıdır.” (Tevbe 41)

Ve Allah buyurur ki: “ve onların sizlerle topluca savaşması gibi siz de müşriklerle topluca savaşın.” (Tevbe 36)

Bu yüzden gelin Amerikalılara, Fransızlara, İngilizlere, Etiyopyalılara, Ugandalılara ve Kenyalılara karşı savaşalım; tıpkı onların bizimle hep beraber savaştıkları gibi.

Sevgili kardeşlerim cihat kapıları açılmıştır ve düşman askerleri bir biri ardınca kaçarken cesur erler savaş meydanlarına atıldılar. Sevgili kardeşlerim, gelin ve bu cihat ibadetinden nasibinizi alın. Gelin ve şehadetten nasibinizi arayın. Gelin ve Cenetten nasibinizi alın. Gelin ve bu cihat kervanına katılın ki nebevi menhec üzerine hilafeti yeniden ihya edebilelim.

İslam düşmanlarına deriz ki: Biz hak ve adalet için savaşırken, siz fesad ve zulüm davasıyla ve her türlü şeytanlığın yayılması için savaşıyorsunuz. Biz, kardeşlerimiz öldürüldükten, işkence edildikten, hapislere atıldıktan ve bedenleri merhametsizce parçalandıktan sonra dinimiz, topraklarımız ve izzetimiz için savaşıyoruz.

Şunu bilin ki savaş bir müsabakadır bazen biz üste çıkarız bazen de yeniliriz. Savaş, ne sayıya ne de silahların miktarına bakar. Savaş imana ve cesarete bakar. Şunu bilin ki en büyük korkularınız gerçekleşmek üzere. O korkularınız, savaşın sizin yaşadığınız şehirlere doğru taşınmasıdır. Ve vallahi savaşın ateşi tutuştu, ve bu ateş şehirler, sınırlar ve vakit açısından fark gözetmiyor. Bizim tartılarımız savaşın başında ağır basmadı, aksine savaşın sonunda ağır basacaktır ve savaş meydanında kalmaya devam eden gerçek kazanandır: “Güzel akıbet takva sahiplerinindir.” (Araf 128)

Allah’a hamd olsun ki biz küffarın Irak’tan kaçışına ve Afganistan’ı terk etmek için toparlanıyor olduklarına şahit olduk. Yemen’de mürted rejimi kullanıyorlar ve Mali’de kalmaya devam edecek mecalleri yok. Ve dahası, buraya, Somali’ye daha fazla asker sevk etmeleri onlar için daha fazla zayiat demektir. İşte bu İslam Ümmetinin dünya genelindeki kıyamıdır. Bizim ümmetimizde sizin mal-mülkünüzü sevdiğiniz gibi Allah yolunda ölmeyi seven erler var.”

Kamanda Yasir’in etkili konuşmasının ardından cihat marşları söyleyen El Şebab üyelerinin görüntülendiği video Şeyh İbrahim Raci’nin şu sözleriyle son buldu:

“Ey Müslümanlar gelin bize fayda verecek ve bizi muhafaza edecek olan cihadı ihya edelim. İlk olarak o bizi altında yaşıyor olduğumuz zulümden ve kabir azabından koruyacaktır. Sorun şu ki biz Müslümanlar olarak yeterince cesur değiliz. Küfre ve kafirlere razı olmuşuz. Burada, Kenya’da kalmaya razı olmuşuz ve Kenya’yı terk etmek istemiyoruz. bugün buradaki Müslümanların sorunu Kenya’ya yapışıp kalmış olmasıdır. Peygamber sallallahualeyhivesellem küfür beldelerinde yaşayan her Müslümandan beri olduğunu ifade etmiştir. O zaman, Peygamber kendisini bizden beri tutmuşken biz Kıyamet Gününde Onun şefaatini nasıl umarız? Kaderimiz ne olacak?”

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |