Video Foto Galeri Yazarlar
17.3.2018 - Cumartesi

Venedik Valisi: Allahu Ekber Diyenleri Vurup Allah’a Kavuşturacağız

Okunma: 2650
GÜNDEM 24 Ağustos 2017 12:08
Videoyu Aç Venedik Valisi: Allahu Ekber Diyenleri Vurup Allah’a Kavuşturacağız

İtalya’nın Venedik Valisi Luigi Brugnaro, kentte ‘Allahu Ekber’ diye bağıranların vurulması için polise talimat verdi. Özellikle San Marco Meydanında Allahu Ekber demeye kalkışanlar polisin direkt hedefinde olacak.

Luigi Brugnaro’da düzenlenen bir konferansta konuşan sağcı Vali, Venedik’in Barselona’dan daha güvenli olduğunu vurguladı. Barselona’da geçen hafta düzenlenen cihat saldırısında 14 kişi ölmüş 100’ün üzerinde yaralı olmuştu.

Vali Brugnaro, ‘San Marco Meydanı’nda Allahu Ekber diye bağıran herhangi biri keskin nişancılar tarafından vurulacağını bilmeli. 1 sene önce olsa 4 adım sonra vurulurlar derdim, ama şimdi 3 adım attıktan sonra vurulacaklar diyorum’ şeklinde konuştu.

İtalyan Vali, Allahu Ekber diyecek kişilere bir Venedikli olarak ‘Ghe Sparemo’ (onu vuracağız) diye seslendi.

‘Terörizm’ konusunda güvenliğin artırılması gerektiğini belirten Brugnaro, geçtiğimiz aylar içinde Rialto köprüsünü havaya uçurmak isteyen 4 kişinin Venedik’te yakalandığını bildirdi.

Vali Luigi Brugnaro’nun ‘Allah’ın yanına gitmek istediklerini söylediler. Bu yüzden onları köprüden fırlatmadan, doğrudan Allah’a göndereceğiz. Onları vuracağız’ sözleriyle islamofobik ifadelerini alaycı üslubuyla süslediği gözlendi.

Avrupa’da İslamofobi Yükselişte

Avrupalı siyasetçiler tarafından desteklendiği görülen islamofobik saldırıların hedefinde Camiler, başörtülü savunmasız siviller ve İslam dininin mukaddesatı var.

İslam Dinin mukaddesatına ve Peygamberi Hz. Muhammed’e hakaret eden çizimlerinin ardından El Kaide üyelerince saldırılan Charlie Hebdo Dergisi, yeniden gündemde.

Barselona saldırısını kapağına taşıyan ‘mizah’ dergisi bir panelvanın üzerinden geçtiği yerde yatan iki kişiyi karikatürize ettikten sonra “İslam Barış Dini.. Ebedi” şeklinde manşet attı.

Hz. Muhammed’e yapılan hakaretlerin ardından saldırıya urayan dergi, bir daha İslam diniyle alakalı karikatürler çizmeyeceğini ilan etmişti.

Fas asıllı olduğu düşünülen bir grup cihat yanlısı geçtiğimiz hafta Barselona ve Cambrils’te saldırı düzenlemiş, olayda 14 kişi ölmüş en az 100 kişi de yaralanmıştı.

İspanya, Irak’taki Şii birlikleri eğiterek ülkedeki Ehli Sünnet Müslümanlara yönelik uygulanan soykırımdan sorumlu tutuluyor.

Charlie Hebdo’nun son kapağını eleştiren Avrupalı sosyal medya kullanıcıları, dergiyi ırkçılık yapmakla suçladı. Bazıları da ‘Peki bugün Charlie Hebdo’yu kim koruyacak?’ şeklinde tweet attı.

Kaynak : Asyaninsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder