Video Foto Galeri Yazarlar
18.7.2019 - Perşembe

Yahudi İşgalci Sürücü 5 Yaşındaki Filistinli Çocuğa Çarptı

Okunma: 993
FİLİSTİN 21 Nisan 2019 10:57
Videoyu Aç Yahudi İşgalci Sürücü 5 Yaşındaki Filistinli Çocuğa Çarptı

Batı Yaka’nın güneyinde yer alan Beytlahim kentinin doğusundaki El-Ferdis köyü sakinlerinden bir çocuğa dün (20 Nisan Cumartesi) akşam saatlerinde Yahudi işgalci bir sürücünün çarptığı bildirildi.

KahveKitap
Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Yahudi yerleşimci sürücü Beytlahim’in doğusundaki El-Ferdis köyünden 5 yaşındaki Muhammed Raid Asker’e çarptı.

Yahudi yerleşimci sürücünün çarptığı küçük çocuğun yaralandığı, tedavi için Kudüs’teki bir hastaneye kaldırıldığı ve yarasının orta derecede olduğu kaydedildi.

Son günlerde Yahudi yerleşimci sürücülerin Batı Yaka’da Filistinlilere çarpma olaylarında artış olduğu ifade edildi.

İşgalcilerin Batı Yaka ve Kudüs’te 427 yerleşim alanı bulunuyor. Batı Yaka’nın toplam yüzölçümünün yüzde 46’sını teşkil eden söz konusu bölgelerde yaklaşık 700 bin Yahudi yerleşimci yaşıyor.

İşgal güçleri tarafından korunan Yahudi yerleşimciler neredeyse her gün Filistinlilere, evlerine ve araçlarına, camilerine ve ekili arazilerine saldırarak zarar veriyor.

Batı Yaka'da işgal güçleri himayesinde terör estiren Yahudi yerleşimciler zaman zaman kasıtlı olarak Filistinli yayalara çarpıp kaçarken, işgal polisi bu tür olayları sıradan trafik kazası gibi gösterip Yahudi yerleşimcileri koruyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder