Video Foto Galeri Yazarlar
26.6.2019 - Çarşamba

Yahudi İşgalciler Beytlahim’in Güneyinde Okula Saldırdı

Okunma: 372
FİLİSTİN 26 Mart 2019 18:26
Videoyu Aç Yahudi İşgalciler Beytlahim’in Güneyinde Okula Saldırdı

Batı Yaka’da terör estirmeye devam eden Yahudi işgalciler bugün (26 Mart Salı) öğle saatlerinde Beytlahim’in güneyinde Filistinlilere ait bir okula saldırdı.

Quds Press Haber Ajansı’nın Filistinli yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, onlarca Yahudi yerleşimci işgal güçleri himayesinde Tegu’ beldesindeki El-Hansa Ortaokulu önünde yürüyüş düzenledi.

Tegu’ beldesinde ana caddede toplanan Yahudi yerleşimcilerin işgal rejimi bayraklarıyla gösteri yaptıkları, araçları durdurup trafiği aksattıkları kaydedildi.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin okula baskın düzenleyerek öğrencileri ve öğretmenleri darp etme girişiminde bulunduğunu fakat gençlerin ve velilerin yerleşimcilere karşı çıkarak baskına engel olduğunu söyledi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka'da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder