Video Foto Galeri Yazarlar
15.11.2019 - Cuma

Yahudi İşgalciler Filistinlilere Ait 10 Aracın Lastiklerini Tahrip Etti

FİLİSTİN 24 Haziran 2019 14:59
Videoyu Aç Yahudi İşgalciler Filistinlilere Ait 10 Aracın Lastiklerini Tahrip Etti

Yahudi yerleşimciler bu sabah (24 Haziran Pazartesi) erken saatlerde Ramallah’ın kuzeyindeki Sincil beldesinde Filistinlilere ait araçların lastiklerini tahrip etti ve duvarlara ırkçı sloganlar yazdı.

KahveKitap
Sincil Belediye Başkanı Mutez Tavafişe, Yahudi yerleşimcilerin beldeye baskın düzenlediğini ve 10 aracın lastiklerini tahrip ettiğini söyledi.

Tavafişe, Yahudi yerleşimcilerin beldedeki evlerin duvarlarına “Burası teröristlerin köyü”, “Burada Yahudilere taş atan teröristler yaşıyor”, “Yaşasın İsrail halkı” ve benzeri sloganlar yazdıklarını bildirdi.

Sincil beldesinin geçmişte de birçok kez Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına maruz kaldığı, belde sakinlerinin araçlarının lastiklerinin tahrip edildiği ve evlerinin duvarlarına ırkçı sloganlar yazıldığı belirtildi.

Yahudi yerleşimciler beş yıl önce de Sincil beldesinde bir evi molotof kokteyli atarak yakma girişiminde bulunmuş ve belde sakinleri yangını söndürmeyi başarmıştı.

İşgal güçlerinin bu tür saldırılarda her seferinde ihbar üzerine olay yerine geldiği, Filistinlilerin ifadelerini aldığı ve daha sonra hiçbir şey yapmadığı, saldırıların “faili meçhul” olarak kayıtlara geçtiği bildirildi.

“Bedel Ödetme” adlı çete fanatik Yahudi yerleşimcilerden oluşuyor ve Filistinlilerin yaşadığı beldelere ve köylere baskınlar düzenliyor.

Yahudi yerleşimci çetesi, Batı Yaka ve Kudüs’te daha önce de benzer saldırılar gerçekleştirmiş, bölgede binlerce kamera bulunmasına rağmen saldırıların faillerinin bulunamadığı iddia edilmişti.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder