Video Foto Galeri Yazarlar
20.6.2019 - Perşembe

Yahudi İşgalciler Filistinlilere Ait Badem ve Selvi Ağaçlarını Kesti

Okunma: 402
FİLİSTİN 25 Mart 2019 17:34
Videoyu Aç Yahudi İşgalciler Filistinlilere Ait Badem ve Selvi Ağaçlarını Kesti

Yahudi işgalciler bugün (25 Mart Pazartesi) El-Halil vilayeti toprakları üzerinde kurulu Kiryat Arba Yahudi Yerleşkesi yakınlarında Filistinlilere ait badem ve selvi ağaçlarını kesti.

Yahudi Yerleşimi Karşıtı Gençler Platformu, Kiryat Arba ve Givat Harsina yerleşkelerinden gelen Yahudi yerleşimcilerin El-Halil kenti sakinlerinden Halife Da’na ailesine ait tarım arazisine saldırdığını açıkladı.

Arazi sahibi Halife Da’na, Yahudi yerleşimcilerin soğuk havadan yararlanarak ellerinde elektrikli testerelerle arazisine saldırdıklarını ve ağaçları kesmeye başladıklarını söyledi.

Da’na, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ailesiyle birlikte Yahudi yerleşimcilere müdahale ettiklerini ve ağaçların tamamının kesilmesini engellediklerini bildirdi.

Yahudi yerleşimcilerin saldırısını şikayet etmek üzere işgal polisine gittiğini belirten Da’na, saatlerce beklemesine rağmen Arapça mütercim olmadığı gerekçesiyle şikayet başvurusunun alınmadığını söyledi.

Bedeli ne olursa olsun arazilerini terk etmeyeceğini kaydeden Da’na, “Toprak onurdur. Filistin davasının simgesidir” dedi.

Bu arada, Belgelendirme ve Gözetim İçin Direniş Komiteleri kurucusu İsa Amr, Yahudi yerleşimcilerin son dönemlerde saldırılarını yoğunlaştırdıklarına dikkat çekerek, gerekli tedbirlerin alınması çağrısında bulundu.

Halife Da’na ailesinin arazisinin Kiryat Arba ve Givat Harsina Yahudi yerleşkeleri arasında bulunduğu ve el konulma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu kaydedildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder