Video Foto Galeri Yazarlar
6.12.2019 - Cuma

Yahudi İşgalciler Filistinlileri Tehdit Eden Irkçı Sloganlar Yazdı

FİLİSTİN 20 Mart 2019 22:34
Videoyu Aç Yahudi İşgalciler Filistinlileri Tehdit Eden Irkçı Sloganlar Yazdı

Yahudi yerleşimciler bu sabah (20 Mart Çarşamba) erken saatlerde Beytlahim’in batısındaki Battir beldesinde Filistinlilerin mülklerine saldırdı.

KahveKitap
Battir Belediye Başkanı Teysir Kattuş, belde sakinlerinin sabah uyandıklarında beldedeki bir caminin duvarlarına ve ana caddede park halindeki araçların kaportalarına ırkçı sloganlar yazıldığını gördüklerini söyledi.

Kattuş, Yahudi yerleşimcilerin duvarlara ve araçlara yazdıkları sloganların altına fanatik Yahudilerden oluşan ve “Bedel Ödetme” adıyla bilinen çetenin imzasını attıklarını bildirdi.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan Kattuş, Yahudi yerleşimcilerin beldedeki bazı araçların lastiklerini de tahrip ettiklerini ve yazdıkları ırkçı sloganların Filistinlilere ve Araplara yönelik hakaretler ve tehditler içerdiğini açıkladı.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka'da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.

Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
Şahımerdan Sarı Hoca