Video Foto Galeri Yazarlar
18.8.2019 - Pazar

Yahudi İşgalciler Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 1565
FİLİSTİN 27 Mayıs 2019 15:11
Videoyu Aç Yahudi İşgalciler Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi, Yahudi yerleşimcilerin bu sabah (27 Mayıs Pazartesi) 1967’den bu yana işgal güçlerinin kontrolünde olan El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini söyledi.

KahveKitap
İslami Vakıflar Dairesi konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 30’dan fazla işgal polisi, özel kuvvetler ve istihbarat görelisinin Mescid-i Aksa’ya girerek baskına katılacak Yahudi yerleşimcileri korumak üzere geniş güvenlik önlemleri aldığını bildirdi.

Açıklamada, işgal rejimi İç Güvenlik Bakanı ve polis müdürlerinin sözde heykel cemaatlerine Ramazan’ın 28’ine denk gelen “Kudüs’ün Birleştirilmesi Günü”nde Mescid-i Aksa’ya düzenleyecekleri baskına izin verme taahhüdünde bulundukları hatırlatıldı.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder