Video Foto Galeri Yazarlar
16.6.2019 - Pazar

Yahudi İşgalciler Selfit’in Kuzeyinde Filistinlilere Ait Araçlara Saldırdı

Okunma: 363
FİLİSTİN 18 Mart 2019 20:54
Videoyu Aç Yahudi İşgalciler Selfit’in Kuzeyinde Filistinlilere Ait Araçlara Saldırdı

Yahudi işgalciler bugün (18 Mart Pazartesi) öğleden sonra Selfit’in kuzeyindeki Kefel Haris beldesi kavşağı yakınlarında Filistinlilerin araçlarına saldırdı.

Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre onlarca Yahudi yerleşimci kavşakta toplanarak yoldan geçen Filistinlilere ait araçlara taş attı.

Yahudi yerleşimcilerin taşlı saldırısı sonucu birçok araçta maddi hasar meydana geldiği ifade edildi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka'da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.

Bu arada, işgal güçlerinin Selfit kentine baskın düzenlediği, birçok caddesinde devriye gezdiği, Medra köyü girişini iki demir kapıyla kapatarak diğer köylerle irtibatını kopardığı belirtildi.

İşgal güçlerinin Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarında dün gerçekleştirilen ve biri haham üç işgalcinin ölümüne yol açan feda eyleminin ardından Selfit vilayetinde baskın ve aramalarını yoğunlaştırdığı kaydedildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder