Video Foto Galeri Yazarlar
16.6.2019 - Pazar

Yahudi İşgalciler Selfit’te 30 Dönüm Arazide Çalışma Yaptı

Okunma: 613
FİLİSTİN 16 Nisan 2019 22:34
Videoyu Aç Yahudi İşgalciler Selfit’te 30 Dönüm Arazide Çalışma Yaptı

Batı Yaka’nın Selfit vilayetinden çiftçiler, Selfit’in kuzeyindeki Ariel Yahudi Yerleşkesi sakini yerleşimcilerin kendilerine ait tarım arazilerinde izinsiz olarak çalışma yaptıklarını söyledi.

Filistinli çiftçiler, bugün (16 Nisan Salı) Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine konuyla ilgini yaptıkları açıklamada, Yahudi yerleşimcilerin arazilerinde çalışma yaptıklarını işgal güçlerinin ırkçı ayrım duvarının arkasında kalan arazilerine üç gün ulaşma izni vermesinin ardından öğrendiklerini bildirdi.

Çiftçiler, duvarın arkasındaki arazilerinden şu ana kadar 30 dönüm üzerinde çalışma yapıldığını ve Yahudi yerleşimcilerin bölgedeki arazilerde çalışma yapmaya devam ettiklerini belirtti.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin çalışmalarının Netanyahu’nun seçim kampanyası sırasında Ariel Yahudi Yerleşkesi’nde 800 yeni konut inşa etme sözü vermesinin ardından geldiğine dikkat çekti.

Ariel Yahudi Yerleşkesi’nde inşaat faaliyetlerinin görülmemiş bir şekilde arttığına işaret eden kaynaklar, işgal yönetiminin geçtiğimiz günlerde onayladığı tıp fakültesi için birçok yeni bina inşa edilmekte olduğunu söyledi.

Kaynaklar, Batı Yaka’daki yerleşkelerin tek üniversitesi olan Ariel Üniversitesi için laboratuvarların ve çeşitli hizmet binalarının inşa edildiğini kaydetti.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder