Video Foto Galeri Yazarlar
14.12.2019 - Cumartesi

Yahudi İşgalciler Zeytin, Üzüm ve İncir Ağaçlarını Yaktı

FİLİSTİN 18 Haziran 2019 10:45
Videoyu Aç Yahudi İşgalciler Zeytin, Üzüm ve İncir Ağaçlarını Yaktı

Yahudi yerleşimciler dün (17 Haziran Pazartesi) akşam saatlerinde Ramallah’ın doğusundaki Beyteyn ve Burga köylerinde 30 civarında zeytin, incir ve üzüm ağacı ile tarım ürünlerini yaktı.

KahveKitap
Yerel kaynaklar, Yahudi yerleşimciler tarafından yakılan arazinin Givat Assaf Yahudi Yerleşkesi yakınlarında yer aldığını ve işgal güçlerinin söz konusu bölgeye Filistinlilerin girmesine ancak önceden izin alınması şartıyla müsaade ettiğini söyledi.

Filistinlilerden bir grubun kundaklanan araziye ulaşmayı başardığı ve bölgede bulunan kuyunun suyuyla yangını söndürmeye çalıştığı, daha sonra sivil savunma ekiplerinin gelerek yangını söndürdüğü bildirildi.

İşgalcilerin Batı Yaka ve Kudüs’te 427 yerleşim alanı bulunuyor. Batı Yaka’nın toplam yüzölçümünün yüzde 46’sını teşkil eden söz konusu bölgelerde yaklaşık 700 bin Yahudi yerleşimci yaşıyor.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka'da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
Şahımerdan Sarı Hoca