Video Foto Galeri Yazarlar
24.5.2019 - Cuma

Yahudi Yerleşimciler Filistinlilere Ait Araçlara Saldırdı

Okunma: 548
FİLİSTİN 11 Mart 2019 17:20
Videoyu Aç Yahudi Yerleşimciler Filistinlilere Ait Araçlara Saldırdı

Batı Yaka’da Nablus vilayetinin kuzeyindeki boşaltılan Homesh Yahudi Yerleşkesi yakınlarında dün gece Yahudi işgalciler Filistinlilerin araçlarına saldırdı.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Yahudi yerleşimi faaliyetlerini takipten sorumlu Gassan Dağlas, Yahudi yerleşimcilerin Nablus ve Cenin arasındaki yol üzerinde bulunan ve 2005 yılında boşaltılan Homesh Yahudi Yerleşkesi yakınlarında otomobil lastikleri yaktıklarını ve Filistinlilerin araçlarına saldırdıklarını bildirdi.

Dağlas, Yahudi yerleşimcilerin söz konusu bölgede Filistinlilere ve mülklerine yönelik saldırılarını yoğunlaştırdıkları kaydedildi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka'da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.

Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder