Video Foto Galeri Yazarlar
23.7.2019 - Salı

Yahudi Yerleşimciler Filistinlilere Ait Araçlara Zarar Vermeye Devam Ediyor

Okunma: 418
26 Ocak 2019 10:27
Videoyu Aç Yahudi Yerleşimciler Filistinlilere Ait Araçlara Zarar Vermeye Devam Ediyor

Ramallah’ın kuzeyindeki Turmusaya beldesinde Yahudi yerleşimciler 25 Ocak Cuma günü Filistinlilere ait üç araca zarar verdi ve beldedeki bazı duvarlara ırkçı sloganlar yazdı.

KahveKitap
Güvenlik kaynakları, Yahudi yerleşimcilerden bir grubun bu sabah erken saatlerde Turmusaya beldesine baskın düzenlediğini, üç aracın camlarını kırdığını ve duvarlara ırkçı sloganlar yazdıktan sonra belde arazileri üzerinde kurulu Shilo Yahudi Yerleşkesi yönüne kaçtığını bildirdi.

Sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanan videoda, Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere ait araçların camlarını coplarla ve demir çubuklarla kırdıklarının görüldüğü ifade edildi.

İşgal polisi, olayla ilgili soruşturma başlattığını öne sürerken, saldırının ardında fanatik Yahudilerden oluşan “Bedel Ödetme Çetesi”nin olduğunu açıkladı.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka'da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder