Video Foto Galeri Yazarlar
23.7.2019 - Salı

Yahudi Yerleşimciler Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 487
FİLİSTİN 1 Ocak 2019 22:47
Videoyu Aç Yahudi Yerleşimciler Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Yahudi yerleşimcilerden oluşan gruplar bu sabah (1 Ocak Salı) işgal polisinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

KahveKitap
Quds Press Haber Ajansı’ndan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya girmeleri için 1967’den bu yana kontrolündeki El-Mağaribe Kapısı’nı açtı.

İşgal polisinin bu sabah 45 Yahudi yerleşimci ile 25 Yahudi din okulu ve üniversite öğrencisinin Mescid-i Aksa’ya girmesine izin verdiği kaydedildi.

İşgal güçlerinin baskın sırasında Yahudi yerleşimcileri korumak için Mescid-i Aksa’nın avlusunda geniş çaplı güvenlik önlemleri aldığı ve yerleşimcilere eşlik ettiği bildirildi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder