Video Foto Galeri Yazarlar
24.7.2019 - Çarşamba

Yahudi Yerleşimciler Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 655
FİLİSTİN 22 Ekim 2018 09:53
Videoyu Aç Yahudi Yerleşimciler Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Yahudi yerleşimcilerden oluşan bir grup El-Mağaribe Kapısı’ndan geçerek Mescid-i Aksa’ya girdi ve cemaate yönelik kışkırtıcı davranışlarda bulundu.

KahveKitap
Yerel kaynaklar, 16 kişiden oluşan bir Yahudi yerleşimci grubunun bu sabah işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini ve daha başka grupların da baskın için beklediğini söyledi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin baskına katılan Yahudi yerleşimcileri korumak için aldıkları güvenlik önlemleriyle Mescid-i Aksa’nın avlusunu adeta askeri kışlaya dönüştürdüğünü belirtti.
İşgal polisinin Yahudi yerleşimcilere baskın boyunca eşlik ettiği ve Mescid-i Aksa’nın avlusunda yanlarına hiç kimseyi yaklaştırmadığı kaydedildi.Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.
İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

 

Haber var islah eder, haber var ifsad eder