Video Foto Galeri Yazarlar
21.11.2017 - Salı

Yahudi Yerleşimciler Nablus'ta Filistinlilere Ait İnşaat Halindeki Bir Evi Yaktı

Okunma: 1061
FİLİSTİN 27 Eylül 2016 11:22
Videoyu Aç Yahudi Yerleşimciler Nablus'ta Filistinlilere Ait İnşaat Halindeki Bir Evi Yaktı

İşgal güçleri Batı Yaka'da birçok bölgeye baskın düzenlerken, Yahudi Yerleşimciler , Nablus'ta , Filistinlilere Ait İnşaat Halindeki Bir Evi Yaktı

İşgal güçleri Cenin başta olmak üzere Batı Yaka'nın çeşitli bölgelerine baskınlar düzenlerken, Yahudi yerleşimciler Filistinlilere ait inşaat halindeki bir evi yaktı.

Yahudi yerleşimcilerin Nablus'un güneyindeki Burin beldesinde inşaat halindeki bir evi ateşe verdiklerini bildirdi.

Sivil Savunma İdaresi, dün gece saat 11.53’te Burin'in kenar mahallelerinden birinde inşaat halindeki bir evin Yahudi yerleşimcilerce kundaklandığı ve yandığı ihbarının geldiğini, evin çevresinde toplanan halkla birlikte itfaiye ekiplerinin yangını söndürdüğünü, inşaattaki ahşapların ve inşaat malzemelerinin yandığını ifade etti.

Öte yandan, işgal güçlerinin Nablus'un batısındaki El-Ayn Mülteci Kampı sakinlerinden Marsil Es-Savalihi isimli genci gözaltına aldığı ve baskın sırasında kampta çatışmaların yaşandığı kaydedildi.

Görgü tanıkları, işgal devriyelerinin sabah erken saatlerde Nablus'un batı bölgesine, Asira Caddesi'ne ve El-Ayn Mülteci Kampı çevresine baskın düzenlediğini, Marsil Es-Savalihi'yi evinde gözaltına alarak bilinmeyen bir yere götürdüğünü söyledi.

İşgal güçlerinin Cenin'e bağlı Yabed beldesine baskın düzenlediği, kalp krizi geçirerek işgal zindanlarında şehit olan esir Yasir El-Hamdune'nin doğum yeri olan beldede gerginliğin yüksek olduğu, işgal güçlerinin ayrıca Cenin kentine baskın düzenleyerek üç kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.

FİEM

Haber var islah eder, haber var ifsad eder