Video Foto Galeri Yazarlar
19.5.2019 - Pazar

Yahudi Yerleşimcilerin Elindeki 200 Bin Silah Filistinlileri Tehdit Ediyor

Okunma: 773
FİLİSTİN 26 Ağustos 2018 01:46
Videoyu Aç Yahudi Yerleşimcilerin Elindeki 200 Bin Silah Filistinlileri Tehdit Ediyor

Toprağı Savunma ve Yerleşim Birimlerine Karşı Ulusal Ofis tarafından yapılan açıklamada, Siyonist işgal rejimindeki İç Güvenlik Bakanının Yahudi yerleşimcilere silah ruhsatının kapsamını genişlettiğini belirtti.

Ulusal Ofis bugün yaptığı açıklamada, İsrail İç Güvenlik Bakanı Gilad Erdan’ın silah taşıma yönetmeliğiyle ilgili düzenlemeye gittiğini ve bir milyon Yahudi yerleşimcinin silah ruhsatı almasına kapı araladığını ifade etti.Yeni planı işgal hükümetinin de teşvik ettiğini hatırlatan Ulusal Ofis, hükümetin ırkçı ayrım duvarına yakın olma şartı gibi bazı şartlar dahilinde silah edinmeyi kabul ettiğini kaydettiAçılamada, “Bu son derece tehlikeli bir gelişmedir. Buna göre, ateşli silah eğitimi kapsamında piyade eğitimine katılan her bir Yahudi yerleşimciye silah edinme hakkı doğuyor. Onlar adeta bu silahları sadece Filistinlileri öldürmek veya korkutmak için kullanıyorlar. Bu kararla sadece duvara yakın yerleşkelerde ikamet etmekle Bedel Ödetme Örgütü gibi örgüt ve çetelerin silah edinmelerine yol açacaktır. Büyük küçük herkes silahlanacak” ifadesi kullanıldı.

1967 savaşında işgal edilen Filistin topraklarındaki Yahudi yerleşimcilerden 145 bin kişinin silahı var. İşgal polisiyle işgal askerlerinin elindeki silahlar bunun dışında.Yeni izinle silah ruhsatında patlama yaşanacağını belirten uzmanlar, silah taşıyan Yahudi yerleşimci sayısının 200 bine varacağını ifade ediyor.

 
Kaynak : fiem

Haber var islah eder, haber var ifsad eder