Video Foto Galeri Yazarlar
18.7.2019 - Perşembe

Yaklaşık 200 Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 695
FİLİSTİN 22 Nisan 2019 18:55
Videoyu Aç Yaklaşık 200 Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

İşgal polisi ve özel kuvvetler himayesinde bu sabah (22 Nisan Pazartesi) yaklaşık 200 Yahudi yerleşimci Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

KahveKitap
Kudüslü kaynaklar, işgal polisinin 1967’den bu yana işgalcilerin kontrolünde olan El-Mağaribe Kapısı’nı sabah erken saatlerde açtığını ve onlarca Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya girmesine izin verdiğini söyledi.

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi kaynakları, İsrail Tarım Bakanı Uri Ariel’in 170 Yahudi yerleşimci eşliğinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini bildirdi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin Yahudi yerleşimcilerden bazılarının Mescid-i Aksa avlusunda ayin yapmalarına izin verdiğini ifade etti.

Kaynaklar ayrıca işgal polisinin baskına katılan Yahudi yerleşimcilere Es-Silsile Kapısı’ndan çıktıkları ana kadar eşlik ettiğini belirtti.

Fanatik Yahudi yerleşimcilerden oluşan heykel örgütleri, Pazar günü başlayıp Perşembe günü sona erecek Pesah/Hamursuz Bayramı münasebetiyle Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleme çağrısı yapmıştı.

Heykel örgütleri, yayınladıkları bildirilerde işgal polisine de seslenerek, Mescid-i Aksa’nın boşaltılmasını ve Filistinlilerin girişine izin verilmemesini talep etmişti.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder