Video Foto Galeri Yazarlar
19.5.2019 - Pazar

Yaralanan Filistinli şehit oldu

Okunma: 529
FİLİSTİN 14 Ocak 2019 11:23
Videoyu Aç Yaralanan Filistinli şehit oldu

Bundan birkaç hafta önce Gazze'nin güneyinde Büyük Dönüş ve Ablukayı Kırma Yürüyüşü gösterilerinde siyonist işgal güçlerinin attığı mermilerle yaralanan bir Filistinli

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı yetkilileri Büyük Dönüş Yürüyüşü yaralılarından 33 yaşındaki Enver Muhammed Kadih adlı gencin hayatını kaybettiğini açıkladı. Kadih işgalcilerin attığı merminin boynuna isabet etmesi sonucu yaralanmıştı ve birkaç haftadır hayat mücadelesi veriyordu.

Gazze'de Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterileri "barışçıl" bir şekilde 30 Mart 2018 Toprak Günü'nden bu yana devam ediyor. Gazze ile 1948'de işgal edilmiş bölge arasındaki sınır çizgisi boyunca farklı noktalarda, Filistinlilerin yurda dönüş haklarının iadesi ve Gazze'ye uygulanan ablukanın kaldırılması talebiyle düzenlenen bu gösterilere her keresinde on binlerce insan katıldı.

Filistinlilerin herhangi bir çatışma amacı taşımadıklarını ve tamamen sivil gösteriler düzenlemek istediklerini belirtmelerine rağmen siyonist işgal güçleri gösterilere silahlarla müdahale etti. Bu yüzden üç yüze yakın insan hayatını kaybederken yirmi beş binden fazla insan da çeşitli şekillerde yaralandı.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder