Video Foto Galeri Yazarlar
22.8.2019 - Perşembe

Yediot Ahranot Gazetesi: İşgal Askerleri Psikolojik Sorunlar Yaşıyor

Okunma: 1860
FİLİSTİN 14 Ağustos 2019 13:53
Videoyu Aç Yediot Ahranot Gazetesi: İşgal Askerleri Psikolojik Sorunlar Yaşıyor

İşgal rejimi gazetelerinden Yediot Ahranot, Gazze Şeridi sınırı yakınlarındaki Yahudi yerleşkelerinde yaşayan ve yakınlarda askere alınan işgalci gençlerin psikolojik sorunlar yaşadıklarını yazdı.

KahveKitap
Haberde, söz konusu gençlerin 2001 yılında dünyaya geldikleri ve aynı yıl Hamas’ın sınıra yakın Yahudi yerleşkelerine füze atmaya başladığı, 18 yıldır Filistin direnişinin saldırılarının korkusuyla büyüdükleri ifade edildi.

Gazete, işgal ordusunun bu durumdan endişe duyduğunu ve Gazze Şeridi sınırı yakınlarında kurulu Yahudi yerleşkeleri yöneticilerinin konuyu görüşmek üzere acil toplantı yaptıklarını açıkladı.

Yaşadıkları psikolojik sorunların Gazze Şeridi yakınlarındaki yerleşkelerde yaşayan yeni askerlerin davranışları üzerinde etkili olduğu belirtilen haberde, askerlerden bazılarının çatışma alanından kaçtığı ve bazılarının da yapması gerekenleri doğru bir şekilde yapamadığı bildirildi.

Haberde ayrıca Yahudi yerleşkeleri yöneticilerinin soruna çare bulmak amacıyla sosyologlardan ve psikologlardan yardım almaya karar verdikleri kaydedildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder