Video Foto Galeri Yazarlar
25.6.2019 - Salı

Yemen'de askeri geçit törenine İHA'lı saldırı

Okunma: 714
KÖRFEZ ÜLKELERİ 10 Ocak 2019 22:38
Videoyu Aç Yemen'de askeri geçit törenine İHA'lı saldırı

Yemen'in Lahic kentindeki El-Aned Askeri Üssü'nde askeri geçit töreni sırasında insansız hava aracıyla (İHA) düzenlenen saldırıda en az dört kişinin öldüğü bildirildi.Yemen askeri kaynakları tarafından yapılan açıklamada, El Aned askeri üssünde gerçekleşen saldırıda 6 kişinin öldüğü 20 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Aynı kaynakların  sabah yaptığı açıklamada, Yemen Ordusu’ndan Binbaşı General Abdullah el-Nahai, yardımcısı Salih el-Zindani ve Lahic Valisi Abdullah el-Turki gibi üst düzey isimlerin saldırıda yaralandığı bildirilmişti.

Husiler ise hükümet güçlerinin Yemen’in güneyindeki Lahic şehrinde düzenlediği askeri geçit törenini İHA ile hedef aldıklarını doğruladı. 

Yemen hükümeti, bu saldırının Husilerin bir terör örgütü olduğunu kanıtladığına vurgu yaparak, uluslararası toplumun bu milislerin terörünü durdurmak için müdahale etmemesinin şaşırtıcı olduğunu ifade etti.

Yemen Enformasyon Bakanı Muammer el-İryani, Lahic şehrinde bulunan El Aned askeri üssündeki askeri geçit törenine düzenlenen bu saldırının, Husilerin barışı reddettiğinin bir kanıtı olduğunun altını çizdi.


Kaynak : Şarku'l Avsat,euronews

Haber var islah eder, haber var ifsad eder