Video Foto Galeri Yazarlar
20.10.2017 - Cuma

Yemen'de yeniden ateşkes

Okunma: 1112
İSLAM DÜNYASI 16 Kasım 2016 09:23
Videoyu Aç Yemen'de yeniden ateşkes

Yemen'de saldırıların durdurulması ve müzakerelere başlanması konusunda yeniden anlaşmaya varıldı

Yemen'de yarın itibarıyla saldırıların durdurulması ve ay sonunda müzakerelerin başlaması konularında anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Umman Dışişleri Bakanlığının, resmi haber ajansı ONA'da yayınlanan açıklamasına göre, Umman Dışişlerinden Sorumlu Bakan Yusuf bin Alevi bin Abdullah'ın Husiler ile devrik lider Ali Abdullah Salih'i temsil eden heyetle yürüttüğü çabalardan sonuç alındı. Bu çerçevede, 10 Nisan'da varılan anlaşmaya uyulması ve yarından itibaren saldırıların durdurulması konusunda uzlaşıldı.

Anlaşmaya varılan konular arasında, bu ayın sonlarında Birleşmiş Milletler (BM) Yemen Özel Temsilcisi İsmail Vild eş-Şeyh Ahmed'in sunduğu barış planı kapsamında müzakerelerin başlatılması da yer alıyor.

Umman devletinin varılan anlaşmayı olumlu bulduğu ifade edilerek, Yemen'deki hükümet tarafının da söz konusu anlaşmaya uyması gerektiği vurgulandı.

Sultan Kabus ile Kerry, 14 Kasım'da Umman'ın başkenti Maskat'taki El-Bereke Sarayı'nda yaptıkları görüşmede, iki ülke arasında farklı alanlardaki iş birliği ile bölgesel ve uluslararası sahada yaşanan son gelişmeleri ele almıştı.

Kaynak : dünya bülteni

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |