Video Foto Galeri Yazarlar
17.10.2017 - Salı

Yemen'deki saldırılarda 50 militan öldü, 31'i yaralandı

Okunma: 2633
İSLAM DÜNYASI 27 Kasım 2016 21:09
Videoyu Aç Yemen'deki saldırılarda 50 militan öldü, 31'i yaralandı

Suudi Arabistan sınırındaki Hacce'de son 24 saatte Husiler ile Salih yanlılarını hedef alan saldırılarda, 50 militanın öldüğü, 31'inin yaralandığı bildirildi.

Yemen'in Suudi Arabistan sınırındaki Hacce'de son 24 saatte Husiler ile devrik lider Salih yanlılarını hedef alan saldırılarda, 50 militan öldü, 31'i yaralandı.

Yemen ordusuna bağlı 5'inci Bölge Enformasyon Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, koalisyon güçleri ile hükümet birliklerinin Husiler ve Salih yanlılarını hedef aldığı operasyonda son 24 saatte Midi kentinde 22 militanın öldüğü, 17'sinin yaralandığı belirtildi.

Koalisyon güçlerinin hükümet birliklerinin desteğiyle Harad bölgesinde düzenlediği operasyonda ise 12 militanın öldüğü, 14'ünün yaralandığı kaydedilen açıklamada, Husiler ile Salih yanlılarının askeri eğitim aldığı bölgeyi hedef alan saldırıda da 16 militanın öldüğü aktarıldı.

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın yaşandığı Yemen'de başta Suudi Arabistan sınırında yer alan bölgeler olmak üzere ülkenin farklı illeri, Husiler ve Salih yanlıları ile koalisyon güçleri ve hükümet birlikleri arasındaki yoğun çatışmalara sahne oluyor. Yaklaşık iki yıldır devam eden çatışmalar sonucu yaklaşık 7 bin kişinin yaşamını yitirdiği, 36 bin kişinin yaralandığı, 3 milyondan fazla Yemenlinin de evlerini terk etmek zorunda kaldığı ifade ediliyor.

Kaynak : TRT HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |