Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2017 - Çarşamba

Yemende İnsanlık Açlıktan Ölüyor

Okunma: 7071
İSLAM DÜNYASI 30 Aralık 2016 10:30
Videoyu Aç Yemende İnsanlık Açlıktan Ölüyor

Yemen'de 13 milyon insan açlıktan doğacak ölümlerle karşı karşıya. Uluslararası yardım kuruluşları uyarıyor bilanço korkunç seviyede.

 ISLAH HABER / HABER MERKEZİ 

Dünyada kendilerine Müslümanlığı yok etmeyi gaye edinen bir takım insanlar günümüzde İslam topraklarındaki savaşı bitirmemek için ellerinden gelen bütün mücadeleyi veriyor. Kimi zaman kendilerini İslama nispet eden ve fitnenin baş tacı İran güdümlü birlikleri desteklerken kimi zamanda bunu PYD-YPG-ESED kimi zalimlerin eliyle kimi zamanda Rusya gibi bizzat kendisi bu zulme karişipta bu suçları işliyorlar.

Dünya'da açlıkla baş başa kalmış bir ülke olan Yemen'de birde savaşın yüzü ortaya çıkınca durum dahada içler acısı oldu. Ortalama 7 milyon kişi açlıkla karşı karşıya iken, savaştan sonra durum dahada endişe verici düzeylere geçti ve bu sayi 13 milyon insana kadar ulaştı. Şuanda Yemen nüfusunun yarısı açlık, kolera gibi hastalıklarlada karşı karşıya. Dünya Gıda Fonu Sözcüsü Bettina Luescher, Cenevre'de düzenlediği basın toplantısında şu ifadeleri kullanıyor durumun vehamet'ini bizlere bildiriyor;

"Alanda gerçekten korkunç bir durum var. Yeterli yiyeceği olmadığı için çocuklarının gözleri önünde kayıp gitmesini gören annelerin halini gördüğünüzde gerçekten kalbiniz paramparça oluyor. 21. yüzyılda bunu görmek gerçekten şok edici ve korkunç"

Yaklaşık 18 aydır devam eden savaşta Yemen'de 1.5 milyon çoçuk yetersiz beslenirken 370.000 çoçukta açlıkla karşı karşıya. Ülkede savaşla beraber yaklaşık 10.000 kişi ölürken uluslararası yardım kuruluşları mart ayına kadar temel gıda ihtiyacları için Yemen'e 257 milyon dolara ihtiyaç olduğunu bildiriyor.

Özellikle Türkiye'deki yardım kuruluşlarınında gündemine oturması gereken Yemen'deki korkunç bilanço için büyük yardım kuruluşlarının biran önce harekete geçilmesi bekleniyor.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |