Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

YENİ BİR ALGI OYUNU MU?

Okunma: 6294
ÖZEL HABER 8 Şubat 2018 15:48
Videoyu Aç YENİ BİR ALGI OYUNU MU?

Medya'da çıkan IŞİD'in kadın savaşçılarına yönelik haberler Müslümanlara yönelik 'YENİ BİR ALGI OYUNU MU?'

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

IŞİD Örgütünün yayın organı El-Hayat medyada bugün IŞİD içerisindeki kadınlarında savaşmaya başladığı haberi yer almaktadır.

Bu haberi topluma ulaştırma gayesindeki gerek muhafazakâ
r gerekse muhazafakâr olmayan haber sitelerinin gayesi nedir bilinmez ama, haberi yaparken kullanılan uslup tesettürü olan bacılarımızı, annelerimizi, kızlarımızı ve eşlerimizi zan altında bırakacak cinsten.

Birkaç yıl önce her sakal bırakanın IŞİD örgütünden miş gibi düşünüldüğü unutulmadan yapılan iyi yada kötü niyetli bu haberler yeni bir algı oluşturma amacının yansımaları olabilir. Çoğunlukla şer güçlerin yönlendirdiği bir örgüt olduğu yönünde haber yapan sitelerin bu haberlerini dikkate almayarak IŞİD'in yayınladığı haber ve videoları gerçeği yansıtıyor gibi servis etmeleri kendileriyle çelişkiye düşmelerine sebep olmaktadır. Bu haberlerin İslamı ve tüm Müslümanları dünyada cani, acımasız, tesettürlüyse teröristtir anlayışını yaymaya çalışan algının bir parçası olduğunu farketmemek ya basiretsizlikten ve firasetsizlikten yada kötü niyetten kaynaklanmaktadır.

Tesettürsüz bir bayan hırsızlık yapınca nasıl ki bütün tesettürsüz bayanlar hırsız olmuyor ise her türlü tesettürlü kişide IŞİD örgütünden değildir.
Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana