Video Foto Galeri Yazarlar
14.10.2019 - Pazartesi

Yerel Mahkemeden Yargıtay'a Vasat Davası FETÖ Eseri

Okunma: 3040
VASAT DOSYASI 23 Şubat 2018 12:56
Videoyu Aç Yerel Mahkemeden Yargıtay'a Vasat Davası FETÖ Eseri

Ömer Yavuzer 'Vasat dosyası gerçekleri'ni aralamaya devam ediyor. FETÖ'nün Vasat davasında mahkeme salonlarından Yargıtay'a kadar FETÖ bağlantılarını açıklıyor.

KahveKitap
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Medya aktivisti Ömer Yavuzer ''Vasat Davası''yla beraber FETÖ savcı ve hakimlerinin devlet eliyle işlediği cürümleri delilleriyle ortaya çıkarmaya devam ediyor. Bu yazı dizisinde sadece mahkeme salonlarındaki hakim ve savcıları değil, yargıtay'daki FETÖ'nün Şahımerdan Sarı ve Cemaatini hedef alan alçaklıklarını kaleme aldı.

'Vasat Davası Gerçekleri'' hergün kaleme alınan bir yazı dizisiyle devam ediyor.

_________________________________________


Vasat Davasında YEREL MAHKEMEDEN YARGITAY’a kadar FETHULLAH GÜLEN TERÖR ÖRGÜTÜ’nün izleri bariz şekilde ortadadır. Şimdi bu hususu dikkatinize sunmak isterim.
 
Mahkeme terör örgütü olan Fethullah Gülen Terör Örgütü’nün yönlendirmeleri ile karar almıştır. Bu yüzden aşağıda da ayrıntıları ile anlatacağım sebepler vesilesiyle derhal mahkeme kararı iptal edilmeli ve yeniden yargılama yönünde karar alınmalıdır. AYRICA ADANA 7. AĞIR CEZA MAHKEMESİ (Özel Yetkili Mahkeme) ESKİ ÜYELERİ HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILMALIDIR Şimdi mahkemenin yeniden yargılama yönünde alması gereken kararının gerekçelerini açıklayayım..

A-    Mahkemenin İlk Savcısı Mehmet Düzgün Terör Örgütü Liderini Öven Paylaşımlarda Bulunmuştur:( AYRINTILI BİLGİ BİR ÖNCEKİ YAZI DİZİSİNDE MEVCUT ) Haber linki: https://www.islahhaber.net/tahsiye-davasi-ndan-sonra--vasat-davasi-da-feto-nun-eseri-213856.html​

Görüldüğü gibi VASAT DAVASI’nın ilk savcısı Firari Terörist Fethullah Gülen’i ön plana çıkartmakta hatta 25 Aralık Darbe teşebbüsnden sonra bile terör örgütünün propagandasını yapmaktadır. İşin daha ilginci Mehmet Düzgün herşey ortaya çıktıktan sonra Twitter Hesabını da kapatmıştır.
B-    Mahkemenin İkinci Savcısı Ahmet Mithat Temel FETÖ Adına Yeni Şafak Gazetesi’ne Baskın Düzenlemek İstemiştir:

Haber 10 adlı sitede bu savcı hakkında şu haber geçmektedir: “Yeni vesayet girişimlerini deşifre eden Yeni Şafak'a kurulan kumpasın ayrıntıları ortaya çıkıyor. Adana Cumhuriyet Savcısı Ahmet Mithat Temel, kentte yürütülen 'telekulak' soruşturması şüphelisi polisleri yargıdan kaçırma girişimlerini yazan Yeni Şafak çalışanlarının ev ve işyerlerinin aranması talimatı vermişti. Hukuk skandalı olarak nitelendirilen olayın gündeme gelmesi üzerine Adana Cumhuriyet Başsavcılığı inceleme başlattı. İnceleme sonucu elde edilen bilgilere göre, MİT TIR'larını durduran Savcı Aziz Takçı'nın eşi Hakim Selma Rahşan Takçı, 14 Nisan günü bir şikayet dilekçesiyle hem haberi yayımlayan Yeni Şafak'ı hem de gazetemizin haberini alıntılayan son.tv isimli internet sitesini şikayet etti.

YETKİSİZLİK VERİLDİ
 
Başsavcılık, konuyla ilgili Basın Suçları Bürosu'nda 2014/25488 numarasıyla soruşturma başlattı. Soruşturma sürerken Basın Kanunu'na tabi olmayan internet sitesi hakkındaki evrak ana dosyadan ayrıldı ve soruşturulması için Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu'na gönderildi. Yeni Şafak hakkında yürütülen soruşturmaya ise 'yetkisizlik' kararı verildi.
 
SAVCI TEMEL UNUTMUŞ!
 
Dosyanın Adana'da görevli Bilişim Suçları Savcısı Ahmet Mithat Temel'e tevzi edilmesiyle savcı anında harekete geçti. Dosyada Yeni Şafak hakkında ayırma kararı olmasına rağmen Emniyet'e giden yazıda Yeni Şafak ile haberi alıntılayan internet sitesinin bilgisayarlarına el koyma, haberde emeği olan gazetecilerin evlerinde arama yapma talimatı verildi. Skandalla ilgili Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı inceleme üzerine, skandal talimatta imzası bulunan Savcı Temel'in ayırma kararını 'sehven' dosyaya eklemeyi unuttuğunu iddia ettiği öğrenildi. Savcı, Emniyet'e yazdığı talimatta, konuyu yalnızca Siber Suçlar Bürosu'nun incelemesini istemişti. Skandal ortaya çıkmasaydı Adana Savcısı Temel'in 'sehven' talimatıyla Yeni Şafak basılacak ve muhabirlerin evinde arama yapılacaktı. En iyi ihtimalle 'görevi ihmal' suçu kapsamında değerlendirilecek olan bu talimat büyük bir hukuk faciasının kapısını aralayacaktı.
 
Skandala başsavcı el koydu
 
Konunun gündeme gelmesi üzerine olaya Adana Cumhuriyet Başsavcılığı el koydu. Skandal talimatı yazan Savcı Temel, Emniyet'e ikinci bir talimat yazarak Yeni Şafak hakkında yazdığı yazının iadesini istedi ve ilgili şubede Yeni Şafak hakkında herhangi bir soruşturma yapılmamasını bildirdi. Ancak sözkonusu internet sitesiyle ilgili soruşturma, Basın Kanunu çerçevesinde değerlendirilemeyeceği için Siber Suçlar Bürosu'nda görülmeye devam edecek. Başbavcılık açıklamasında ayrıca, sorumlular hakkında adli soruşturma açıldığı da belirtildi. Açıklamada 'Yeni Şafak gazetesi internet sitesi hakkında; şikayet dilekçesinde herhangi bir iddia ve Cumhuriyet Başsavcılığımız yazısında herhangi bir talimat bulunmamasına rağmen Yeni Şafak Gazetecilik A.Ş.'ye bahse konu yazıyı yazan görevliler hakkında adli soruşturmaya başlandı' denildi. Yeni Şafak'a söz konusu yazıyı Adana Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü yazmıştı.
 
İnternet siteleri tehdit altında
 
Yeni Şafak'ın gündeme getirdiği gözdağı kumpası başka bir gerçeği de ortaya çıkardı. Adana Cumhuriyet Savcısı Ahmet Mithat Temel'in Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne yazdığı 'Son.tv'ye baskın yazısı', yasal mevzuattaki bazı boşluklar nedeniyle internet sitelerinin sahipleri ve bu sitelerde çalışan gazetecilerin nasıl bir tehditle karşı karşıya olduğunu da gözler önüne serdi.''

Haberde de geçtiği gibi Adana Savcısı Ahmet Mithat Temel, gözü kara FETÖ militanıdır.
 
C-    Mahkeme Hâkimlerinin Tamamı FETÖ adına hareket etmektedir:
 
Önce mahkemenin hakimlerinin isimlerini zikredelim: Adana Hakimi Müslüm Uzun, Adana Hakimi Cuma Afşar, Adana Hakimi İrfan Yıldız. Bu isimlerin tamamı hakkında Adana’da “paralel yapının amaçları doğrultusunda hareket ettikleri” gerekçesiyle HSYK tarafından inceleme başlatılmıştır. MİLLİYET Gazetesi’nde yayınlanan haberin linki şudur:

http://www.milliyet.com.tr/hsyk-dan-17-hakim-ve-savciya-inceleme-ankara-yerelhaber-1091281/  

Şimdi de haberi okuyalım:

“Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 3. Dairesi, bir kısmı daha önce Adana Adliyesi’nde görev yapan 17 hakim ve savcı hakkında, "paralel yapının amaçları doğrultusunda hareket ettikleri" gerekçesi ile inceleme başlattı.
HSYK, 3. Dairesi "paralel yapının amaçları doğrultusunda hareket ettikleri" gerekçesi ile 17 hakim ve savcı hakkında inceleme başlattı. Kurul, yargı içindeki "paralel yapı"nın temizlenmesi için Suriye’ye giden MİT TIR’larının durdurulması ile gündeme gelen Adana Adliyesi’nde görev yapan hakim ve savcılar üzerine yoğunlaştı. Adana Adliyesi’nde HSYK Başmüfettişi tarafından yapılan incelemede, 12’si hakim 5’i savcı 17 isim belirlendi. İnceleme raporunda bu isimlerden bazılarının, "Adana Adliyesi’nde paralel yapının amaçları doğrultusunda faaliyet yürüttüğü" ifadesi yer aldı.

HSYK’nın haklarında inceleme başlattığı isimler arasında, Adana Hakimi Müslüm Uzun,Adana Hakimi Cuma Afşar, Adana Hakimi İbrahim Öneker, Adana Hakimi Bayram Demirci, Ankara Batı Hakimi Hüseyin Serter (Eski Adana Hakimi/Eski HSYK üyesi), Mersin Savcısı Özcan Şişman (Eski Adana Savcısı/tutuklu), Antalya Savcısı Süleyman Bağrıyanık (Eski Adana Savcısı/tutuklu), Zonguldak Savcısı Aziz Takcı (Eski Adana Savcısı/tutuklu), Zonguldak Hakimi Selma Rahşan Takcı (Eski Adana Hakimi), Gaziantep Hakimi Pınar Poyrazoğlu (Eski Adana Hakimi), Gebze Hakimi Ramazan Artun (Eski Adana Hakimi), Kayseri Savcısı Doğan Şahin (Eski Adana Hakimi), Kayseri Hakimi İrfan Yıldız (Eski Adana Hakimi), Sivas Savcısı Mustafa Sırlı (Eski Adana Savcısı),Düzce Savcısı Zeki Yalçın (Eski Adana Savcısı), İzmir Bölge İdare Mahkemesi Üye Hakimi İbrahim Aydoğdu (Eski Adana 1. İdare Mahkemesi Üye Hakimi), Aydın Bölge İdare Mahkemesi Üye Hakimi Kemal Oranca (Eski Adana 1. İdare Mahkemesi Üye Hakimi) yer alıyor.”

Görüldüğü gibi bu hâkimler hakkında inceleme başlatılmıştır. Özel olarak Vasat Davası için de ayrı bir inceleme başlatılmalıdır.


D-     Kararı Onaylayan Yargıtay Üyeleri de FETÖ Üyesidir.

Vasat Davası’nı onaylayan Yargıtay 9. Ceza Dairesi Üyeleri hakkında Yargıtay tarafından soruşturma açılmıştır. Davayı onaylayan hâkimlerin isimleri şu: “AHMET TOKER, FİKRİYE ŞENTÜRK, ABDURRAHMAN KAVUN. Bu isimler Vasat Davası’nı FETÖ doğrultusunda onaylayan isimlerdir ve haklarında soruşturma açılmıştır. Haberin linki şu:

Aydınlık gazetesindeki İlgili haber de şu şekildeydi: (haber kaldırılmış)
Balyoz davasında yargılananların şikayeti üzerine Yargıtay Birinci Başkanlık Kurulu, Balyoz davasını onayan önceki Yargıtay 9. Ceza Dairesi heyetiyle ilgili inceleme izni verdi. İnceleme yapmak üzere Yargıtay 11. Ceza Dairesi görevlendirildi. Soruşturmada şikayetçi olanların ifadeleri için İstanbul’daki adalet komisyonlarına yazı yazıldı. Ankara’da bulunan şikayetçiler ise Yargıtay’a giderek ifade verebilecek. Şikayetçilerin ifadelerinin ardından Balyoz kararını onayan 9. Ceza Dairesi heyetinin ifadesi alınacak ve rapor oluşturulacak. Raporun kabul edilmesi durumunda bu kişiler Anayasa Mahkemesi’nde yargılanacak.

BALYOZ MAĞDURLARI ŞİKAYETÇİ OLMUŞTU
 
Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nin Balyoz davasını onayan kararından sonra, bu davada yargılananlar, Yargıtay 9. Ceza Dairesi önceki Başkanı Ekrem Ertuğrul ve üyeler Hamza Yaman, Ahmet Toker, Fikriye Şentürk, Abdurrahman Kavun ile Yargıtay Savcısı Hüseyin İnce hakkında soruşturma başlatılması talebiyle Yargıtay Birinci Başkanlık Kurulu’na şikayette bulunmuşlardı.

Şikayet dilekçesinde Balyoz davası ile ilgili hukuka aykırılıkların tamamının Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nde şikayet edilen hakimler huzurunda tüm sanık müdafileri tarafından ifade edilmesine rağmen dikkate alınmadığı ve onama kararı verildiği belirtilmişti. (…)
 
Mahkeme, kanunlara göre kurulmuş olmasına rağmen bir terör örgütü olan Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) doğrultusunda karar almıştır. Baştan aşağı, aşağılık bir oyun, tezgah bulunmaktadır. Dava TAHŞİYE DAVASI’ndan bile iğrençtir. Çünkü TAHŞİYE DAVASI’nda Fethullahçı polisler, tam organize olamadıklarından mahkemeyi yanıltmak amacıyla TAHŞİYE Üyesi farzedilen kimselerin evine bomba yerleştirmişlerdi. VASAT DAVASI’nda ise buna bile gerek duymamış herhangi bir silah bulmamalarına rağmen ÇETENİN YARGITAY’a kadar organize olmasına duydukları özgüvenle delilsiz, silahsız, bir şekilde sanıkları mahkemeye sevketmişler ve nihayetinde kararı Yargıtay’daki FETÖCÜLERE onaylatmışlardır. Aşağılık Terör Örgütü FETÖ’nün bu davadaki rolü başka hiçbir davada görülmeyecek derecede nettir. Bu yüzden Vasat davasından ceza alanlara YENİDEN YARGILAMA YOLU açılmalıdır.

Ömer Yavuzer yazdı. ''VASAT DOSYASI GERÇEKLERİ''

Kaynak : ISLAHHABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder