Video Foto Galeri Yazarlar
22.2.2019 - Cuma

Yine benzer İHA'lar Hmeymim üssüne saldırdı

Okunma: 2648
ÖZEL HABER 3 Temmuz 2018 00:20
Videoyu Aç Yine benzer İHA'lar Hmeymim üssüne saldırdı

Rusya Savunma Bakanlığına ait sözcüler, Suriye’deki Hmeymim Hava Üssü yakınlarında uçan ve kime ait olduğu bilinmeyen İHA'ların tekrar ortaya çıktığını belirtti.

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'de özellikle Müslümanları bombalamk için Rusya'nın kullandığı Hmeymim hava üssünde 2018 yılı başlarında gerçekleşen kimliği belirsiz İHA'ların uçuşu tekrar başladı.

Rusya savunma bakanlığı yaptığı açıklamada Hmeymim üssüne yaklaşan ve kime ait olduğu bilinmeyen insansız hava araçlarının vurulduğu belirtti.

Daha öncede Rusya böyle bir saldırı girişimini doğrulamış ve bir zarar gelmediğini bildirmişti. Üs'sün içinden sızan görüntüler ise uçakların hedef aldığını ve ortada milyonlarca dolar masraf oluştuğunu gözler önüne sermişti.


OCAK 2018'DE HMEYMİM ÜSSÜNDE NE OLMUŞTU?

Hava üssünün 03 Ocak tarihinde Grad füzeleriyle yoğun olarak vurulması sonucu ciddi manada zarar Hmeymim hava üssünde oluştuğu bilgisi verilmişti. Rus basınında yer alan haberlere göre dört adet Su-24 savaş uçağı, iki adet Su-35S çok amaçlı savaş uçağı ve br adet An-72 askeri taşıma uçağının imha edildiği bilgisi paylaşıldı.

Rusya bu saldırılarda, Suriye'deki savaşta tek seferde en yüksek zararı görmüş olmuştu. Rusya devlet makamları tabi ki saldırıları inkar etmişti o tarihlerde.

 
Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana