Video Foto Galeri Yazarlar
21.7.2019 - Pazar

Youtube'a sızdırılan video! Ağlayan Esed askerleri (Video) +21

Okunma: 71008
SURİYE 10 Haziran 2016 12:09
Videoyu Aç Youtube'a sızdırılan video! Ağlayan Esed askerleri (Video) +21

Sosyal paylaşım sitesi Youtube'a yüklenen bir video İran destekli Esed rejim güçlerinin muhalifler karşısında nasıl çaresiz kaldığını bir kez daha gözler önüne serdi.

KahveKitap
ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

İki gün önce Suriye'de çatı muhalif birliği Fetih ordusuna bağlı birliklerin Halep çevresindeki İran destekli Esed rejim güçlerine yönelik başlattığı büyük çaptaki operasyonlarda, aralarında bazı önemli İranlı komutanların ve Afgan militanların da bulunduğu yüzlerce rejim askeri öldürülmüştü

Şiddetli çatışmalara sahne olan bölgede operasyonlar devam ederken Ahraruş Şam,Nusret Cephesi,Feylak eş Şam gibi etkin direniş gruplarının içinde bulunduğu Fetih Ordusu Halep kentinde  çok sayıda rejim askerini esir aldığı ifade edildi.

Öte yandan Rusya ve rejime ait savaş uçaklarının söz konusu belde çevresinde muhaliflerin olduğu bölgeleri bombalamaya devam ediyor.

Sosyal paylaşım sitesi Youtube'a yüklenen bir video İran destekli Esed rejim güçlerinin Halep kentinde muhalifler karşısında nasıl çaresiz kaldığını bir kez daha gözler önüne serdi.  Görüntülerde ağır yaralanan birçok rejim askerinin acı içinde kıvranarak ağladığı ve diğer askerlerin yardım için telaşa girdiği kameraya yansıyor.

Suriye ajansları tarafından yapılan açıklamada, Rus ile Esed rejimine ait savaş uçaklarının muhaliflerin denetimindeki yerleşim yerlerine yönelik varil ve vakum bombasıyla saldırması sonucu aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu çok sayıda kişi hayatını kaybettiği ifade edildi.
 
Dün ise Halep'te bir savaş uçağı düştü veya düşürüldü.
Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, uçağın düşüş nedeninin bilinmediğini belirti.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder