Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

Youtube-FETÖ işbirliği

Okunma: 2382
GÜNDEM 26 Eylül 2016 18:04
Videoyu Aç Youtube-FETÖ işbirliği

FETÖ’nün gerçek yüzünü deşifre eden videolara karşı internette başlatılan sansür furyasının altından skandal bir hukuksuzluk vakası çıktı.

FETÖ’nün gerçek yüzünü deşifre eden videolara karşı internette başlatılan sansür furyasının altından skandal bir hukuksuzluk vakası çıktı. Pensilvanya mukimi Fetullah Gülen ve örgütünün maskesini indiren Youtube adlı video paylaşım sitesindeki görüntülerin, kapatılan Küre Yayıncılık Hizmetleri Anonim Şirketi tarafından “telif hakkı” gerekçesiyle kaldırtıldığı belirlendi. Aynı sansür, Akit TV’nin Youtube hesabı üzerindeki birçok haber videosuna da uygulanmış durumda.

FETÖ’NÜN MASKESİNİ İNDİREN YÜZLERCE VİDEOYU SANSÜRLÜYORLAR

Özellikle 17-25 Aralık darbe sürecinde gerçek yüzü ortaya çıkan, 15 Temmuz darbe kalkışmasıyla tamamen deşifre olan ve algı operasyonlarıyla Türkiye’ye diz çöktürmek isteyen Fetullahçı ihanet şebekesine karşı birçok vatandaş ve kurum-kuruluş, hain örgüt ile elebaşı Fetullah Gülen’le ilgili videolar hazırlayarak Youtube’a yüklüyor. Kısa sürede binlerce, hatta milyonlarca izleyiciye ulaşan videoların birçoğu zaman içerisinde kaldırılıyor. Sosyal medyada da paylaşım rekorları kıran videoların linklerine izlenilmek için tıklanıldığında görüntülerin yer aldığı kısmın karartıldığı görülüyor. FETÖ tarafından sansürletilen linkteki ekranda ayrıca, “Bu video, Küre Yayıncılık tarafından bulunan bir telif hakkı talebi nedeniyle artık kullanılamıyor.” ifadesi yer alıyor. Telife gerekçe olarak ise örgüt elebaşı Gülen’e ait görüntülerin kullanılması gösteriliyor.

Kaynak : yeni akit

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |